Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Akademia Managera w Pulsie Biznesu

Horyzont Europa, dziewiąty program ramowy w zakresie badań i innowacji, dysponuje rekordowym budżetem około 95,5 mld euro. Pomoc w aplikowaniu i objaśnianiu procedur oferuje wnioskującym Krajowy Punkt Kontaktowy w NCBR, m.in. poprzez Akademię Managera, której druga edycja już rusza 20 września 2023.

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju od 2020 r. aktywnie wspiera polskie jednostki naukowe, firmy, samorządy i wszystkich zainteresowanych w procesie aplikowania do programu Horyzont Europa. Krajowy Punkt Kontaktowy wspólnie z siecią Horyzontalnych Punktów Kontaktowych, które koordynuje, powołał w tym celu Akademię Managera.

O tym w jaki sposób Akademia Managera wspiera w pozyskiwaniu grantów z programu Horyzont Europa, opowiada w Pulsie Biznesu dyrektor działu KPK w NCBR, Magdalena Bem-Andrzejewska.

– Wnioskodawcy często potrzebują wskazówek i objaśnień, by trafnie wybrać właściwe dla nich działanie, a następnie przygotować optymalny wniosek według przyjętych przez Komisję Europejską standardów. Jeśli udaje się zdobyć grant, sporym wyzwaniem pozostają nie tylko realizacja projektu czy rozwijanie innowacji, ale też kwestie administracyjno-finansowe. Akademia Managera to dziewięciotygodniowa seria szkoleń. Omawiamy pełen cykl projektowy: od pomysłu przez proces budowy konsorcjum i przygotowania wniosku, podpisywanie umowy grantowej, potem rozliczanie, raporty, audyty i inne kwestie, które pojawiają się po drodze. Staramy się podać tę wiedzę w wyczerpującej dawce, ale też bardzo skondensowaną – wyjaśnia dyrektor Bem-Andrzejewska.

Zapraszamy do lektury całego wywiadu.

Pełna treść wywiadu

Akademia Managera cieszy się niezwykłym zainteresowaniem i posiada ciekawą ofertę zarówno dla przedsiębiorców, administracji, jednostek naukowo-badawczych czy sektora pozarządowego.

Rejestracja na drugą, wrześniową jej edycję została otwarta 4 września 2023, a limit 1000 miejsc został wyczerpany w przeciągu kilku godzin! To ogromny sukces, który pokazuje, że cieszymy się zaufaniem naszych klientów, jesteśmy widoczni i mamy atrakcyjną ofertę.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.