Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Spotkanie Krajowych Punktów Kontaktowych z Europejską Agencją FRONTEX

9 kwietnia 2025 r. eksperci DKPK w NCBR wspólnie z Europejską Agencją FRONTEX zorganizowali w Warszawie szkolenie dla ekspertów Krajowych Punktów Kontaktowych do klastra 3 – Bezpieczeństwo Cywilne na rzecz Społeczeństwa z całej Europy.

W spotkaniu, odbywającym się w ramach projektu sieciowego klastra 3 – SEREN5, wzięli udział doświadczeni eksperci agencji FRONTEX, którzy podzieli się z uczestnikami wiedzą w zakresie roli i zadań organizacji. Ponadto, przedstawione zostały rezultaty projektów badawczo – innowacyjnych w zakresie bezpieczeństwa granic, które są bezpośrednio finansowane przez FRONTEX. W dalszej części spotkania uczestnicy zostali poinformowani o kolejnych planach i działaniach agencji w zakresie zwalczania przestępczości transgranicznej, zarządzania oraz ochrony zewnętrznych granic Unii Europejskiej.

FRONTEX to Europejska Agencja Straży Granicznej i Przybrzeżnej z siedzibą w Warszawie, która wspiera państwa członkowskie UE i kraje stowarzyszone w ramach Schengen w zarządzaniu granicami zewnętrznymi UE i zwalczaniu przestępczości transgranicznej. Była to znakomita okazja, aby poznać specyfikę działalności tej ważnej instytucji i nawiązać relacje pod kątem przyszłych wspólnych działań.

 

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.