Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Zgłoś się do sojuszu przemysłowego na rzecz małych reaktorów modułowych (SMR)

Do 12 kwietnia 2024 można się ubiegać o dołączenie do przemysłowego sojuszu na rzecz małych reaktorów modułowych European Industrial Alliance on SMRs. 21 marca 2024 Komisja Europejska planuje w Brukseli duże wydarzenie dedykowane temu tematowi.

Celem Europejskiego Sojuszu Przemysłowego na rzecz małych reaktorów modułowych (SMR) – Industrial Alliance on Small Modular Reactors jest ułatwienie i przyspieszenie rozwoju, demonstracji i wdrożenia SMRów w Europie do lat 30-tych XXI wieku.

Komisja Europejska wydała nowe rekomendacje odnośnie małych reaktorów jądrowych. Wśród nich jest redukcja emisji gazów cieplarnianych o 90% w porównaniu z poziomami z 1990 roku. Co ważne, w najnowszych rekomendacjach zawarła utworzenie SMR Industial Alliance. To ciało, które będzie się zajmowało budową łańcuchów dostaw i kompetencji ludzkich w Europie.

Ogólnoeuropejskie wydarzenie wyjaśniające istotę działania sojuszu, jego cele i zadania  planowane jest w Brukseli 21 marca 2024 roku. Tymczasem już teraz można zgłaszać chęć uczestnictwa w sojuszu poprzez wypełnienia formularza, jest na to czas do 12 kwietnia br.

Kwestionariusz

Zachęcamy do śledzenia informacji na stronie:

Commission to ally with industry on Small Modular Reactors – European Commission (europa.eu)

lub kontaktu pod adresem email:

grow-EU-SMRS-ALLIANCE@ec.europa.eu

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.