Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Zielony Horyzont – RePowerEU dla dolin wodorowych | Spotkanie #4

(Data i czas/Date & Time):
13/06/2023  13:00 - 14:30
(Miejsce/Location):
Spotkanie OnLine
(Organizator/Organizer):
KPK/NCBR

Spotkanie #4
RePowerEU dla dolin wodorowych
w ramach cyklu online

13 czerwca 2023 r w godz. 13.00-14.30.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale konieczna jest rejestracja (na dole strony).

PROGRAM SPOTKANIA

Wodór (H2) jest kluczowym elementem w procesie zielonej transformacji światowej gospodarki i jako taki jest też ważny dla dywersyfikacji dostaw energii i przyspieszenia przejścia na czystą energię. Dzięki planowi RePowerEU Komisja Europejska dofinansowała program Horyzont Europa  i zwiększyła inwestycje w celu podwojenia liczby dolin wodorowych w Europie do 2025 r. zobowiązując się do osiągnięcia 10 mln ton produkcji oraz 10 mln ton importu odnawialnego wodoru do 2030 roku.

Doliny wodorowe (H2V) to regionalnie zintegrowane ekosystemy gospodarki wodorowej (huby, klastry), które wykraczają już poza fazę demonstracyjną. Doliny są zalążkiem przyszłych ośrodków gospodarki wodorowej koncentrując w swoim obszarze popyt i podaż na H2, a poprzez skalowanie jego zastosowań maksymalizują wykorzystanie związanych z mini aktywów i zapewniają redukcję kosztów. Towarzyszą tym innowacyjnym projektom też umowy komercyjne na dostawy, odbiór czy transport H2, które zmniejszają ryzyko inwestycyjne i wspomagają koordynację działań.

W trakcie webinarium nasi goście z Komisji Europejskiej przybliżą ideę inicjatywy Mission Innovation dla czystego wodoru, opowiedzą o europejskiej strategii wodorowej i konkursach na projekty flagowe dla dolin wodorowych w ramach wspólnego przedsięwzięcia Clean Hydrogen JU. Dowiemy się także o dotychczasowych polskich doświadczeniach w zakresie rozwoju H2V.

ZAPRASZAMY DO REJESTRACJI!

Rejestracja/Registration

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.