Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Zielony Horyzont #8 – Rola i wyzwania nauk społecznych i humanistycznych we wdrażaniu polityk Europejskiego Zielonego Ładu

(Data i czas/Date & Time):
13/12/2023  12:00 - 14:00
(Miejsce/Location):
Spotkanie OnLine
(Organizator/Organizer):
KPK/NCBR

Zapraszamy na kolejne wydarzenie w ramach cyklu Zielony Horyzont. Tym razem webinarium dedykowane będzie roli nauk społecznych i humanistycznych we wdrażaniu polityk Europejskiego Zielonego Ładu. Zapraszamy 13 grudnia 2023 r., w godzinach 12:00-14:00 na spotkanie on-line z ekspertami Krajowego Punktu Kontaktowego oraz zaproszonymi gośćmi.

Integracja nauk społecznych i humanistycznych (SSH) we wszystkich obszarach Horyzontu Europa jest jednym z istotnych działań postawionych przez Komisję Europejską w obecnym Programie Ramowym. Celem integracji jest poprawa oceny wpływu i odpowiedzi programu na złożone problemy społeczne. Nauki społeczne i humanistyczne są kluczowym czynnikiem badań i innowacji w wielu obszarach programów ramowych. Z uwagi na ten fakt, realizacja projektów R&I powinna uwzględniać wkład społeczności SSH z wielu różnych dziedzin (np. socjologia, ekonomia, nauki polityczne, kultura, sztuka i inne). Wiele tematów konkursowych w Horyzoncie Europa wymaga aktywnego zaangażowania interesariuszy z różnych dziedzin SSH, jak również umiejętnego włączenia obywateli Europy w realizację projektów badawczo-innowacyjnych.

Powyższe zagadnienia zostaną omówione przez ekspertów Krajowego Punktu Kontaktowego oraz zaproszonych gości – praktyków realizujących projekty.

AGENDA

Serdecznie zapraszamy do rejestracji na to wydarzenie.

Rejestracja/Registration

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.