Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Webinarium projektu AIMS-2-TRIALS na temat osiągnięć w badaniach nad autyzmem

(Data i czas/Date & Time):
02/03/2023  06:00 - 07:00
(Miejsce/Location):
On-line

Pierwsze webinarium w ramach europejskiego projektu AIMS-2-TRIALS pt. „Jakich rodzajów biomarkerów (nie) chcą osoby z autyzmem?” odbędzie się 2 marca 2023 r. o godzinie 18:00 (czasu UK).

 

W ramach projektu IMI2 AIMS-2-TRIALS bada się, jak rozwija się autyzm, od okresu przed narodzeniem do dorosłości i jak przebiega u różnych osób. Poszukuje się biologicznych markerów, które wskazują, czy dana osoba ma lub może rozwijać określone cechy. Markery te mogłyby pomóc w określeniu, kto ostatecznie może odnieść korzyści z poszczególnych terapii. Ponadto, aby przyspieszyć rozwój leków, projekt buduje sieć powiązanych ze sobą osób w całej Europie i poza nią. Uruchomiona została nowa część programu edukacyjnego: seria publicznych webinariów AIMS-2-TRIALS.  Kluczowym elementem tego programu jest dzielenie się pracą wykonaną przez konsorcjum z szerszą społecznością, w tym ze społecznością osób z autyzmem, w celu zwiększenia świadomości i zaangażowania wokół badań nad autyzmem. Te godzinne wirtualne webinaria dają członkom społeczności możliwość usłyszenia o pracy wykonywanej przez konsorcjum i o tym, jak odnosi się ona do życia osób ze zdiagnozowanym autyzmem. Dodatkowo, społeczność ma możliwość nawiązania kontaktu z badaczami projektu poprzez sekcję pytań i odpowiedzi.

Chętni do udziału w webinarium proszeni są o wypełnienie formularza rejestracyjnego.

Więcej szczegółów można uzyskać pod adresem: communication@aims2trials.eu .

 

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.