Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Webinarium: Otwarta nauka (OA) i Plan zarządzania danymi (DMP) w programach UE

(Data i czas/Date & Time):
26/10/2021  10:00 - 12:30
(Miejsce/Location):
On-line

Szanowni Państwo

Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE Województwa Łódzkiego, serdecznie zaprasza Państwa na bezpłatne webinarium pt.:

OTWARTA NAUKA (OA) i PLAN ZARZADZANIA DANYMI (DMP) w PROGRAMACH UE

Instytucje i programy finansujące badania naukowe coraz częściej wymagają od naukowców otwartego dostępu do wyników badań i publikacji będących efektem finansowanych badań.

Na spotkaniu wyjaśnimy, co oznacza wprowadzenie polityki otwartego dostępu do publikacji powstałych w projektach badawczych Unii Europejskiej i dlaczego w polityce OA znalazła się konieczność planu zarządzania danymi. Omówimy, jakie przyjęto zasady otwartego publikowania i przygotowania DMP. Podpowiemy, jak można łatwo i sprawnie można spełnić wymogi UE zawarte w programie Horizon EUROPE.

Agenda:

 1. Czym jest otwarta nauka i otwarte publikowanie
 2. Open access a tradycyjny model publikowania
 3. Publikowanie w otwartym dostępie
  1. modele otwartego dostępu
  2. otwarte licencje
 4. Polityka otwartej nauki w programach grantowych Unii Europejskiej
  1. otwarta nauka w programie Horyzont Europa
  2. otwarty dostęp do publikacji naukowych w programie Horizon EUROPE
  3. ścieżka publikacyjna w programie Horizon EUROPA
  4. Open Research Europe
 5. Plan zarzadzania danymi (Data Management Plan)
  1. czym są dane badawcze
  2. Plan zarzadzania danymi
  3. czym się kierować tworząc DMP
  4. zasady tworzenia planu zarządzania danymi
  5. FAIR DATA
  6. repozytoria danych badawczych

Szkolenie poprowadzi Pani Maja Bogajczyk z Uniwersytetu Warszawskiego – Oddział Usług Informacyjnych i Szkoleń

Data wydarzenia: 26 października 2021

Czas trwania: 10:00 – 12:30

Miejsce wydarzenia:

On-line

Rejestracja: Osoby zainteresowane wzięciem udziału w spotkaniu prosimy o nadsyłanie zgłoszeń do dnia 25 października 2021r. do godziny 15:00 na adres: michal.kaczmarek@uni.lodz.pl

Link do wydarzenia zostanie wysłany tylko do zarejestrowanych osób.

 

Administratorem danych osobowych jest Uniwersytet Łódzki (Narutowicza 68, 90-136 Łódź). Przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody uczestnika (art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.) w celu wzięcia udziału w spotkaniu „Otwarta Nauka (OA) I Plan Zarzadzania Danymi (DMP) W Programach UE” podanie danych jest dobrowolne, jednak nie podanie ich oznacza brak możliwości udziału w wydarzeniu. Dane będą przechowywane przez okres miesiąca od zakończenia wydarzenia. Osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo: żądania dostępu do jej danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wycofania zgody na przetwarzanie danych, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego (Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2 00-193 Warszawa),przenoszenia danych. Dane kontaktowe inspektora ochrony danych: abi@uni.lodz.pl

 

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.