Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Webinarium: Od doktoratu do zatrudnienia

(Data i czas/Date & Time):
30/06/2021  09:30 - 13:00
(Miejsce/Location):
On-line
(Organizator/Organizer):
RPK Region Łódzki

Szanowni Państwo

Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE Województwa Łódzkiego zaprasza do udziału w webinarium:

OD DOKTORATU DO ZATRUDNIENIA

Celem zajęć jest przygotowanie naukowców do aktywnego i świadomego rozwijania kariery w wybranym miejscu na uczelni lub poza nią.

Po zakończeniu webinarium uczestnicy będą świadomi nie tylko trendów i możliwości, ale też wyzwań związanych z poszukiwaniem pracy w sektorze nauki, w nowej sytuacji pandemicznej, technologicznej i programowej Unii Europejskiej. Poprzedzona dyskusją, seria ćwiczeń zaproponowanych podczas zajęć umożliwi naukowcom refleksję nad własnym portfolio naukowym w celu nadania mu nowej, bardziej dostosowanej do planów zawodowych struktury. Po ukończeniu zajęć, uczestnicy będą gotowi do przygotowania efektywnych dokumentów aplikacyjnych oraz do podjęcia wyzwań zawodowych z uwzględnieniem zarówno okresu pandemii, jak i perspektyw po jej zakończeniu.

Data wydarzenia: 30.06.2021 r.

Czas trwania: 09:30 – 13:00       

Rejestracja i Kontakt: michal.kaczmarek@uni.lodz.pl (prosimy o przesyłanie zgłoszeń do dnia 29.06.2021r. do godziny 17:00 – link do webinarium zostanie przesłany do osób zarejestrowanych).

Prowadząca: dr Justyna Małkuch-Świtalska – researcher developer, certyfikowany coach, Associate Trainer brytyjskiej organizacji trenerów akademickich Vitae (The CRAC, Cambridge), juror konkursu Three Minute Thesis® (2019 i 2020). Autorka książki: „Projekty naukowe. Zarządzanie w praktyce” (PWN, 2020).

Członek zespołu badawczego Université de Lorraine, wykładowca Université de Reims Champagne-Ardenne we Francji (2011-2017). Jako ekspert – ewaluator oraz ekspert monitorujący przy Komisji Europejskiej (H2020-MSCA-SwafS-COFUND) specjalizuje się w projektowaniu i ewaluacji międzynarodowych programów szkoleniowych dla naukowców, analizuje też kompetencje oraz sytuację zawodową badaczy w Polsce i na świecie. Menedżer nauki z trzynastoletnim doświadczeniem, aktywnie uczestniczy w działaniach m. in. Klastra LifeScience Kraków i Wydawnictwa PWN. Jest pierwszym trenerem nauki zarejestrowanym na terenie RP, specjalizuje się w strategicznym zarządzaniu karierą naukową, w tym w procesach rekrutacyjnych, bilansach kompetencji oraz aktywności naukowców w różnych gałęziach gospodarki. Od dziewięciu lat pełni funkcję Prezesa Stowarzyszenia Rozwoju Karier Doktorantów i Doktorów PolDoc, którego jest założycielem. Jest także pomysłodawcą Forum Karier Naukowych, którego pierwsza edycja odbyła się w kwietniu 2016 r. w Warszawie, oraz Business & Science Network zorganizowanego cyklicznie w Krakowie. Absolwentka szkół oraz kursów trenerskich w Polsce i we Francji, ma za sobą ponad 1000 godzin zrealizowanych szkoleń. Prowadzone przez nią działania objęły kilkadziesiąt uczelni polskich oraz kilkanaście zagranicznych, o zróżnicowanych profilach badawczych i dydaktycznych.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.