Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Webinarium dla miast: Misja Climate Neutral and Smart Cities


Ponieważ łagodzenie zmiany klimatu jest w dużym stopniu uzależnione od działań miejskich, Komisja Europejska wspiera miasta w przyspieszaniu ich zielonej i cyfrowej transformacji. W szczególności miasta europejskie mogą w znacznym stopniu przyczynić się do realizacji celu Zielonego Ładu, jakim jest ograniczenie emisji o 55 % do 2030 r. oraz, w bardziej praktycznym ujęciu, zaoferowanie swoim obywatelom czystszego powietrza, bezpieczniejszego transportu oraz zmniejszenia zagęszczenia ruchu i hałasu. Misja Climate Neutral and Smart Cities zaangażuje władze lokalne, obywateli, przedsiębiorstwa, inwestorów, a także władze regionalne i krajowe, aby:

  1. 100 miast osiągnęło neutralność klimatyczną do 2030 r.
  2. Miasta te działały jako centra innowacji, co umożliwi wszystkim europejskim miastom pójście w ich ślady do 2050 r.

8 grudnia 2021 organizujemy webinarium, podczas którego Aleksandra Olejnik, reprezentantka Komisji Europejskiej (DG Research & Innovation Clean Planet C2 – Future Urban & Mobility Systems) przedstawi Państwu zasady, możliwości oraz korzyści dla miast wynikające z uczestnictwa w Misji. Następnie zaplanowaliśmy dla Państwa sesję pytań i odpowiedzi. Zachęcamy do rejestracji i udziału w wydarzeniu.

Miasta, które chcą wziąć udział w Misji “100 Climate-Neutral and Smart Cities by 2030” już teraz powinny wypełnić formularz zgłoszeniowy: https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/CNC-Pre-Registration, aby otrzymać link do Expression of Interest.

Zestaw informacyjny przygotowany przez Komisję Europejską: https://ec.europa.eu/info/news/mission-climate-neutral-and-smart-cities-info-kit-cities-now-available-2021-oct-29_en

 

Rejestracja/Registration

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.