Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Webinarium: Ochrona prawna rezultatów projektów HE w obszarze nauk o życiu

(Data i czas/Date & Time):
19/03/2024  10:00 - 11:30
(Miejsce/Location):
On-line

Horyzontalny Punkt Kontaktowy Polska Południowo – Wschodnia serdecznie zaprasza na webinarium: „Ochrona prawna rezultatów projektów HE w obszarze nauk o życiu”

Podczas szkolenia przedstawione zostaną zagadnienia związane z ochroną prawną rezultatów projektów HE z obszaru life science.

W pierwszej części szkolenia przybliżone zostanie pojęcie rezultatów projektu HE. Ponadto omówiony zostanie obowiązek ochrony rezultatów projektu, który spoczywa na beneficjentach.

W kolejnej części przedstawione zostaną sposoby ochrony rezultatów projektu HE w obszarze life science, w tym ochrona wynalazków biotechnologicznych, nowych odmian roślin, a także zagadnienia związane z dodatkowym prawem ochronnym dla produktów leczniczych oraz produktów ochrony roślin.

Dodatkowo zostaną zarysowane kwestie związane z przynależnością praw do rezultatów opracowanych w ramach współpracy naukowej.

Szkolenie potrwa około 1,5 h.

Termin: 19 marca 2024 roku, godz.: 10:00 – 11:30
Miejsce: online, platforma clickmeeting

REJESTRACJA

Wydarzenie to organizowane jest w ramach ogólnopolskiej kampanii „Regiony na Horyzoncie”, której celem jest zaprezentowanie bogatej oferty wsparcia świadczonego w regionach przez Horyzontalne Punkty Kontaktowe, pokazanie sukcesów jednostek z danego regionu w Horyzoncie Europa oraz zachęcenie lokalnych środowisk do intensyfikacji zaangażowania w HE.

HPK PPW zaprasza na wydarzenia w marcu związane z Horyzontem Europa oraz Naukami o Życiu.

Wszystkie szczegóły oraz informacje dostępne będą na naszej stronie.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.