Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Szkolenie stacjonarne: Zarządzanie innowacjami w projekcie

(Data i czas/Date & Time):
11/06/2024  10:30 - 12:15
(Miejsce/Location):
On-line
(Organizator/Organizer):
HPK Polska Centralna

Horyzontalny Punkt Kontaktowy Polska Centralna serdecznie zaprasza na szkolenie pt.: “Zarządzanie innowacjami w projekcie. Praktyczne aspekty wyszukiwania danych w bazach EPO, WIPO, EUIPO”, które odbędzie się 11 czerwca 2024 r. godz. 10:30 – 12:15.

Horyzont Europa to największy w historii Unii Europejskiej program finansujący badania naukowe i innowacje. Budżet na lata 2021–2027 to prawie 100 mld euro. Każdego roku otwartych jest kilkaset różnorodnych konkursów, w których przedstawiciele sektora akademickiego i pozaakademickiego poszukują dla siebie możliwości dofinansowania dla ich innowacyjnego projektu.

Aplikanci muszą wykazać, że tworzą lub rozwijają własne unikalne rozwiązanie a oceniający muszą zweryfikować czy Państwa pomysł na produkt, technologię etc. jest w rzeczywistości innowacyjny. Dlatego też konieczne będzie dokonanie szczegółowej analizy czy rozwiązania, które chcecie Państwo wprowadzić (bądź podobne) istnieją już na rynku. Jednym z możliwości pozyskania niezbędnej wiedzy w tym obszarze jest zapoznanie się z istniejącymi zasobami informacji patentowej i zdobycie umiejętności wyszukiwania danych w patentowych bazach danych wynalazków. Zdobyta wiedza przydatna będzie zarówno do oceny Państwa pomysłu ale również może być źródłem inspiracji do nowego grantu, projektu. Dodatkowo, uzyskane informacje, będą pomocne przy realizacji grantów i opracowywanych patentów.

Do udziału w spotkaniu zachęcamy pracowników naukowych, przedsiębiorców i wszystkie osoby zainteresowane badaniami i innowacjami, działające na obszarze województwa łódzkiego.

Nabyta wiedza będzie przydatna przy ubiegania się o środki w ramach Horyzont Europa jak też w innych programach oraz w trakcie realizacji projektów.

Program:

  • Horyzont Europa – program finansujący badania naukowe i innowacje;
  • Przedstawienie informacji wspomagających wykonywanie poszukiwań w zasobach informacji patentowej;
  • Prezentacja możliwości wyszukiwania danych w patentowych bazach danych wynalazków Urzędu Patentowego RP, Europejskiego Urzędu Patentowego oraz amerykańskiego Urzędu Patentowego;
  • Demonstracja na przykładach, praktyczne wskazówki;
  • Pytania/odpowiedzi;
  • Dyskusja.

 

Szkolenie poprowadzą:

mgr inż. Wojciech Zajączkowski

Rzecznik patentowy. Kierownik Regionalnego Ośrodka Informacji Patentowej

mgr Michał Mieczkowski

Specjalista ds. własności intelektualnej

Michał Kaczmarek

Horyzontalny Punkt Kontaktowy Polska Centralna

 

Szkolenie w formie stacjonarnej. Prosimy o wcześniejszą rejestrację (do dnia 10 czerwca 2024 r.) na adres: michal.kaczmarek@uni.lodz.pl

 

Miejsce szkolenia:

Regionalny Ośrodek Informacji Patentowej

Pomorska 149/153 pok. B 222, Łódź

(Uniwersytet Łódzki Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej)

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.