Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Surowce mineralne w programie Horyzont Europa

(Data i czas/Date & Time):
27/04/2023  13:00 - 14:30
(Miejsce/Location):
On-line

Zapraszamy na webinar dotyczący surowców mineralnych w Horyzoncie Europa, który odbędzie się w czwartek, 27 kwietnia 2023 r., w godzinach 13:00-14:30.

Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu NCP4Industry, dedykowanego technologiom przemysłowym a realizowanego przez konsorcjum europejskich Punktów Kontaktowych (NCPs) ds. klastra 4 Horyzontu Europa (Technologie cyfrowe, przemysł i przestrzeń kosmiczna),

Daniel Cios, Policy Officer w DG Grow z Komisji Europejskiej, oraz Katarina Nilsson, przewodnicząca Europejskiej Platformy Technologicznej ds. Zrównoważonych Zasobów Mineralnych, omówią cele oraz strategię badań i innowacji w zakresie surowców w kontekście zaproponowanego 16 marca br. przez KE rozporządzenia dotyczącego surowców krytycznych (European Critical Raw Materials Act).

W rozporządzeniu Komisja proponuje kompleksowy zestaw działań w celu zapewnienia UE dostępu do bezpiecznych, zróżnicowanych, przystępnych cenowo i zrównoważonych dostaw surowców krytycznych.

Jednym z proponowanych w tym dokumencie narzędzi są inwestycje w badania, innowacje i umiejętności. Komisja wzmocni absorpcję i wdrażanie przełomowych technologii w zakresie surowców krytycznych. Instrumentem wykorzystywanym w tym celu będzie Horyzont Europa.

Spotkanie w formie prezentacji i panelu dyskusyjnego odbywać się będzie w j. angielskim i zostanie poprowadzone przez dr Jarosława Piekarskiego, eksperta Krajowego Punktu Kontaktowego ds. Horyzontu Europa, NCP do klastra 4.

 

Agenda

13:00-13:05       Jarosław Piekarski, NCP4Industry: Introduction to the event

13:05-13:25       Daniel Cios, DG GROW: Research and Innovations in Raw Materials in view of European Critical Raw Materias Act

13:25-13:35       Katarina Nilsson, ETP SMR: A Research and Innovation Agenda for Raw Materials

13:35-14:00       Priority actions to implement R&I agenda under Horizon Europe

14:00-14:30       Pytania i odpowiedzi

 

Rejestracja na wydarzenie

https://ncp4industry.eu/events/raw-materials-agenda-in-horizon-europe/

Instrukcje dotyczące aktywnego udziału w wydarzeniu zostaną przesłane zarejestrowanym uczestnikom dzień wcześniej.

Serdecznie zapraszamy!

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.