Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Regions4PerMed Conference: Tackling ethical, economical, legal, and social aspects of Personalised Medicine

(Data i czas/Date & Time):
27/06/2022 13:15 - 28/06/2022 16:00
(Miejsce/Location):
On-line

W 2014 roku Grupa Doradcza programu Horyzont 2020 zdefiniowała medycynę personalizowaną jako model medyczny wykorzystujący charakterystykę fenotypów i genotypów poszczególnych osób (np. profilowanie molekularne, obrazowanie medyczne i dane dotyczące stylu życia) w celu dopasowania właściwej strategii terapeutycznej do właściwej osoby we właściwym czasie, określenia predyspozycji do zachorowania oraz zapewnienia odpowiednio szybkiej i ukierunkowanej profilaktyki. Definicja ta została przyjęta w konkluzji Rady Europejskiej w sprawie PM dla pacjentów, w której stwierdzono, że “medycyna personalizowana wiąże się z szerszą koncepcją opieki skoncentrowanej na pacjencie, która uwzględnia fakt, że ogólnie rzecz biorąc, systemy opieki zdrowotnej muszą lepiej odpowiadać na potrzeby pacjentów” (2015/C 421/03).

Czteroletni projekt Horyzontu 2020 “Interregional coordination for a fast and deep uptake of personalised health” , który jest realizowany do końca kwietnia  2023r. przez partnerów z Włoch, Niemiec, Polski i Hiszpanii, organizuje konferencję ukierunkowaną na  etyczne, ekonomiczne, prawne i społeczne implikacje medycyny personalizowanej.

Konferencja ma format hybrydowy a odbędzie się 27 i 28 czerwca 2022r. w Siennie. Zapraszam do zapoznania się z programem i do rejestracji.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.