Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Plan Zarządzania Danymi w projektach Horyzontu Europa

(Data i czas/Date & Time):
09/02/2023  10:00 - 11:15
(Miejsce/Location):
On-line

Serdecznie zapraszamy na webinar poświęcony zarządzaniu danymi badawczymi w projektach Horyzontu Europa. Wydarzenie będzie miało charakter online i odbędzie się 9 lutego br. w godz. 10:00-11:15.

Uczestnicy szkolenia dowiedzą się m.in.:

  • co to jest otwarta nauka;
  • czym są dane badawcze;
  • jakie elementy zawiera plan zarządzania danymi;
  • co to jest zasada FAIR;
  • jakie oczekiwania ma Komisja Europejska wobec wnioskodawców.

W programie ramowym Horyzont Europa efektywne zarządzanie danymi badawczymi jest bardzo ważnym elementem całego projektu. Już na etapie składania wniosku trzeba w skróconej formie załączyć data management plan, który jasno odzwierciedli sposób w jakim dane badawcze będą pozyskiwane, przechowywane czy udostępniane innym naukowcom.

Szkolenie poprowadzi p. Anna Przybysz – konsultantka Horyzontalnego Punktu Kontaktowego Polska Zachodnia, działającego w Regionalnym Centrum Innowacji i Transferu Technologii Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Formularz do zapisu na wydarzenie: https://innowacje.zut.edu.pl/wydarzenia/plan-zarzadzania-danymi-w-projektach-horyzontu-europa

 

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.