Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Nowa strategia EIT siłą napędową największej sieci innowacji w Europie

(Data i czas/Date & Time):
14/06/2021  10:00 - 17:30
(Miejsce/Location):
On-line

Nowa strategia EIT siłą napędową największej sieci innowacji w Europie

Europejski Instytut Innowacji i Technologii (EIT), we współpracy z portugalską prezydencją Rady Unii Europejskiej, organizuje 14 czerwca 2021 r. wydarzenie z okazji uruchomienia nowej strategii EIT w ramach programu “Horyzont Europa”.

EIT, dysponujący rozszerzonym mandatem i budżetem w wysokości 2,9 mld EUR na lata 2021-2027, będzie pomagał w ożywieniu gospodarki, a także w ekologicznej i cyfrowej transformacji Europy na rzecz bardziej zrównoważonego i odpornego społeczeństwa.

Nowa strategia EIT obejmuje cztery główne priorytety i wiele nowych elementów. Umożliwi ona Wspólnocie EIT wzmocnienie swojego wpływu, zwiększenie wsparcia dla szkolnictwa wyższego i zwiększenie wysiłków na rzecz rozwoju regionalnego. EIT utworzy również dwie nowe wspólnoty wiedzy i innowacji EIT: pierwszą w 2022 r. w dziedzinie sektorów i branż kultury i kreatywności, a drugą w 2026 r. w dziedzinie sektorów i ekosystemów wodnych, morskich i marynistycznych.

Wydarzenie jest otwarte dla innowatorów, przedsiębiorców i organizacji z sektora biznesu, edukacji i badań, którzy chcą dowiedzieć się więcej o EIT i różnych możliwościach wprowadzania innowacji we wspólnocie EIT. Wydarzenie będzie miało charakter interaktywny, a uczestnicy będą mogli włączyć się do dyskusji poprzez pytania i odpowiedzi, ankiety i media społecznościowe.

Wśród znamienitych prelegentów znajdą się Mariya Gabriel, komisarz ds. innowacji, badań naukowych, kultury, edukacji i młodzieży; Manuel Heitor, portugalski minister nauki, technologii i szkolnictwa wyższego oraz Gioia Ghezzi, przewodniczący Rady Zarządzającej EIT.

Wydarzenie jest organizowane w formacie hybrydowym i można w nim uczestniczyć online lub osobiście w Międzynarodowym Iberyjskim Instytucie Nanotechnologii (INL) w Bradze, w Portugalii.

Więcej informacji oraz link do rejestracji – https://hopin.com/events/new-eit-strategy-to-power-europe-s-largest-innovation-network
Liczymy na Państwa aktywny udział!

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.