Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Nanotechnologie i zaawansowane materiały dla zrównoważonej Europy

(Data i czas/Date & Time):
11/06/2023 08:30 - 13/06/2023 16:15
(Miejsce/Location):
Lund University

W dniach 11-13 czerwca 2023 r. w Lund (Szwecja) odbędzie się kolejna edycja EuroNanoForum. Ta międzynarodowa konferencja organizowana co dwa lata, gromadzi przemysł, środowisko akademickie, decydentów i innych interesariuszy, zainteresowanych rozwojem nanotechnologii i zaawansowanych materiałów.  

EuroNanoForum 2023 oferuje możliwość zapoznania uczestników ze zmianami w zakresie Zielonego Ładu, podwójnej transformacji oraz odporności naszych społeczeństw i gospodarek, znajdując odzwierciedlenie w tematyce konkursów klastra 4 (Technologie cyfrowe, przemysł i przestrzeń kosmiczna) w ramach europejskich programów badawczych. 

Zaawansowane materiały i nanotechnologie są postrzegane jako jedna z kluczowych technologii prorozwojowych. Nacisk kładzie się na globalną konkurencję branż napędzanych przez nowe technologie na całym świecie oraz na wartość dodaną umożliwiającą obywatelom aktywne wspieranie tych technologii, zwłaszcza gdy mają one wpływ na ich codzienne życie. 

Kontekst ten będzie punktem odniesienia do dyskusji na posiedzeniach plenarnych oraz podczas wszystkich sesji równoległych. 

Dyskusje będą się koncentrować na wyzwaniach kluczowych dla realizacji celów politycznych UE: Zielonego Ładu oraz Cyfrowej i Zielonej Transformacji Przemysłu, jak również budowy żyjącego w dobrobycie, odpornego społeczeństwa Unii: 

Wyzwanie 1: Zielona energia: czysta technologia – rola zaawansowanych materiałów i nanotechnologii w ustawie Net-Zero Industry Act
Wyzwanie 2: Opieka zdrowotna
Wyzwanie 3: Chipy i półprzewodniki
Wyzwanie 4: Chemikalia
Wyzwanie 5: Grafen, materiały 2D
Wyzwanie 6: Technologie kwantowe
Wyzwanie 7: Zrównoważone opakowania
Wyzwanie 8: Infrastruktury badawcze i technologiczne  

Więcej informacji na temat konferencji wraz z rejestracją znajdziecie Państwo pod linkiem 

Projekt sieci Krajowych Punktów Kontaktowych Klastra 4 (komponent przemysłowy) NCP4Industry (którego partnerem jest NCBR), będzie aktywnym uczestnikiem tego forum, organizując zajęcia zarówno dla NCP, jak i uczestników konferencji. Przedstawicieli projektu można będzie spotkać na stoisku NCP4Industry, które umożliwi bezpośredni kontakt i skorzystanie z naszych bezpłatnych usług, w tym informacji, między innymi o projekcie, selekcji tematów, zasadach uczestnictwa, kontroli przed złożeniem wniosku.

Przedstawiciele projektu wezmą udział w dwóch sesjach poświęconych: inicjatywie AMI 2030 (12 czerwca) oraz zaawansowanym materiałom i produkcji (13 czerwca). 

Czekamy na Państwa w Lund!
Zespół Klastra 4 -– Technologie Przemysłowe 

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.