Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

“Możliwości badań i innowacji dla Europy wolnej od paliw kopalnych”, Wspólne wydarzenie brokerskie SUNERGY & CO2 Value Europe poświęcone funduszom unijnym

(Data i czas/Date & Time):
29/04/2021  13:00 - 16:15
(Miejsce/Location):
On-line

Poprzez Zielony Ład i Prawo Klimatyczne, Unia Europejska (UE) mocno zaangażowała się w objęcie globalnego przywództwa w łagodzeniu zmian klimatycznych. Aby wspomóc te wysiłki, pojawiają się liczne inicjatywy i możliwości finansowania wspierające badania i innowacje w kierunku bardziej zrównoważonego i wolnego od paliw kopalnych przemysłu.

SUNERGY i CO2 Value Europe współorganizują wirtualne wydarzenie, którego celem jest przedstawienie i omówienie możliwości finansowania ze środków UE działań B+R związanych z wychwytywaniem i utylizacją dwutlenku węgla (CCU) oraz wytwarzaniem odnawialnych paliw, chemikaliów i materiałów, tj. w sposób niezależny od paliw kopalnych.

Wydarzenie odbędzie się w czwartek, 29 kwietnia 2021 roku w godzinach 13:00 – 16:15 (CET) i będzie obejmować prezentacje nowego programu Horyzont Europa oraz Funduszu Innowacji. Ponadto, uczestnicy będą mieli możliwość zaprezentowania swoich pomysłów oraz wzięcia udziału w “match-makingowych” spotkaniach networkingowych (B2B) oraz dyskusji przy okrągłym stole podczas ostatniej godziny wydarzenia.

Więcej informacji i rejestracja pod znajdują się pod linkiem:  https://www.sunergy-initiative.eu/opportunities-fossil-free-europe

O organizatorach:

SUNERGY to ogólnoeuropejska platforma badawczo-innowacyjna, która skupia przedstawicieli nauki, przemysłu i innych kluczowych interesariuszy, którzy pracują nad przekształcaniem i magazynowaniem energii odnawialnej w paliwa i chemikalia bez użycia paliw kopalnych, aby osiągnąć neutralność klimatyczną Europy.

CO2 Value Europe jest organizacją non-profit reprezentującą społeczność B+R zajmującą się wychwytywaniem i utylizacją dwutlenku węgla (CCU) w Europie. Jej misją jest promowanie rozwoju zrównoważonych rozwiązań przemysłowych, które przekształcają CO2 w produkty o podwyższonej wartości (materiały, paliwa lub chemikalia) w celu złagodzenia zmian klimatycznych i odejścia od wykorzystania zasobów kopalnych w gospodarce.

 

Program spotkania:

13:00-14:00

Welcome & introduction, Anastasios Perimenis, Secretary General, CVE

About C02 Value Europe, Célia Sapart, Director Communications & Climate Science, CVE

About SUNERGY, Bert Weckhuysen, Utrecht University, SUNERGY Coordinator

Horizon Europe: overall approach & vision, Søren Bowadt, Deputy Head of Unit, European Health & Digital Executive Agency

Presentation of Innovation Fund, Maria Velkova, Policy Officer, Finance for Low Carbon Innovation, DG CLIMA

Q&As

 

14:00 – 14:10

Break

 

14:10 – 15:00

Presentation of most relevant calls in Horizon Europe cluster 4 & 5,Frédéric Chandezon, CEA, SUNERGY Deputy Coordinator

Pitches,~ 8 pitches foreseen

 

15:00 – 16:00

Networking/bilateral conversations + breakout sessions (Conversation Starter platform),All speakers and participants

 

16:00 – 16:10

Conclusions & next steps,SUNERGY & CVE

Moderator: Anastasios Perimenis, Secretary General, CVE

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.