Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Misje i klastry – nowe mechanizmy w Horyzoncie Europa

(Data i czas/Date & Time):
10/06/2021  10:00 - 12:00
(Miejsce/Location):
On-line
(Organizator/Organizer):
RPK Region Północno-Zachodni

Zapraszamy naukowców, przedsiębiorców oraz inne podmioty, szukające obszarów partycypacji, w ramach których mogą podjąć działania na rzecz lepszego jutra na szkolenie on-line, które odbędzie się 10.06.2021 r. o godzinie 10:00.

Horyzont Europa to już 9. Program Ramowy Unii Europejskiej, niezmiennie ukierunkowany na reagowanie na potrzeby współczesnej Europy i świata. Niemniej jednak wyróżnia go innowacyjne podejście związane z wprowadzeniem nowych koncepcji w postaci misji i klastrów.

Misje to nowatorska inicjatywa stanowiąca zbiór skoordynowanych działań, mających sprostać najważniejszym wyzwaniom społecznym, w śmiałym, ale wymiernym zakresie. Dedykowane są one takim zagadnieniom, jak:

 • rak;
 • adaptacja do zmian klimatu obejmująca społeczną transformację;
 • zdrowe oceany, morza, wody przybrzeżne i śródlądowe;
 • neutralne klimatycznie i inteligentne miasta;
 • zdrowa gleba i żywność.

Klastry natomiast to obszary tematyczne, w ramach których ogłaszane będą konkursy na badania i innowacje, mające w głównej mierze przyczynić się do realizacji misji. W Horyzoncie Europa wyznaczono 6 klastrów:

 1.  zdrowie;
 2. kultura, kreatywność i społeczeństwo integracyjne;
 3. bezpieczeństwo cywilne na rzecz społeczeństwa;
 4.  technologie cyfrowe, przemysł i przestrzeń kosmiczna;
 5.  klimat, energia, transport;
 6. żywność, biogospodarka, zasoby naturalne, rolnictwo i środowisko.

W trakcie szkolenia przedstawione zostaną Państwu cele i zadania, jakie niosą ze sobą misje oraz klastry, a także w jaki sposób szukać odpowiednich konkursów. Ponadto, opowiemy o możliwości zostania Ekspertem Komisji Europejskiej.

Zapraszamy do rejestracji!

Więcej informacji na temat szkolenia udziela konsultantka RPK p. Aleksandra Albińska, e-mail: Aleksandra.Albinska@zut.edu.pl, tel.: 91 449 47 23.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.