Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Misja 100 miast neutralnych dla klimatu do 2030 – dla obywateli, dzięki obywatelom

(Data i czas/Date & Time):
21/06/2021  11:00 - 13:15
(Miejsce/Location):
On-line
(Organizator/Organizer):
Biuro NCBR w Brukseli/BSP, Biuro PolSCA PAN w Brukseli

Zapraszamy do wzięcia udziału w webinarium pn. „Misja 100 miast neutralnych dla klimatu do 2030 – dla obywateli, dzięki obywatelom”, które odbędzie się w poniedziałek, 21 czerwca 2021 r. w godz. 11.00-13.15.

Miasta zajmują 3% powierzchni Ziemi, ale wytwarzają około 72% globalnych emisji gazów cieplarnianych. Ponadto miasta szybko się rozwijają – wg szacunków do 2050 r. 85% Europejczyków będzie mieszkańcami miast. Misja „100 miast neutralnych dla klimatu do 2030 – dla obywateli, dzięki obywatelom” będzie wspierać nowe pomysły, badania naukowe i innowacje, które pomogą miastom w przeprowadzeniu systemowej transformacji w kierunku neutralności klimatycznej.

Przygotowany przez Zarząd Misji raport jest propozycją działań, jakie należy podjąć, aby w 10 lat osiągnąć cel w postaci 100 klimatycznie neutralnych ośrodków miejskich w skali naszego kontynentu. Spośród wielu wątków, które przewijają się w raporcie, wybrano dwa tematy do dyskusji: transport – zintegrowane planowanie miejskie oraz zaangażowanie mieszkańców, bez którego – jak wynika z raportu – misja nie może się powieść.

W spotkaniu wezmą udział: p. Rosalinde van der Vlies, Dyrektor Clean Planet w Dyrekcji Generalnej ds. Badań Naukowych i Innowacji Komisji Europejskiej oraz Zastępca Menedżera Misji, która opowie o głównych założeniach i celach Misji, p. profesor Hanna Gronkiewicz-Waltz, przewodnicząca Zarządu Misji „Neutralne klimatycznie i inteligentne miasta” oraz znakomici prelegenci – eksperci w zakresie tematyki miejskiej, którzy będą uczestniczyć w dwóch panelach dyskusyjnych. Na koniec spotkania przewidziana jest sesja pytań i odpowiedzi z prelegentami.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem misji europejskich do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

Rejestracja jest dostępna na stronie:
REJESTRACJA

Serdecznie zapraszamy!
Biuro NCBR w Brukseli/BSP i Biuro PolSCA PAN w Brukseli

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.