Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Konferencja i warsztat GOZ dla sektora fotowoltaiki

(Data i czas/Date & Time):
22/05/2024 09:00 - 23/05/2024 17:00
(Miejsce/Location):
Rue Ravenstein 4

Cyfrowa i responsywna fotowoltaika – siła napędowa rozwoju sieci przesyłowych i rynku energii. Pod takim tytułem 22-23 maja 2024 r. odbędzie się w Brukseli (stacjonarnie) doroczna konferencja organizowana przez ETIP-PV – europejską platformę technologii i innowacji dla fotowoltaiki.

Podczas konferencji omówione będą zagadnienia rozwoju zrównoważonej energetyki poprzez inteligentne systemy fotowoltaiczne wykorzystywane do skutecznego sterowania siecią. Wspieranie społeczności energetycznych na rzecz zrównoważonego rozwoju ma kluczowe znaczenie w ewolucji tej technologii, bo zapewnia szybkość reakcji fotowoltaiki w adaptowalnych systemach zasilania i napędza rozwój branży fotowoltaicznej poprzez responsywność cyfrową oraz efektywne i bezpieczne wykorzystanie danych.

Organizatorzy konferencji chcą w gronie innowatorów fotowoltaiki i interesariuszy z branży energetycznej omówić i zbadać postęp w zakresie integracji technologii fotowoltaicznych z systemami przyszłych inteligentnych sieci energetycznych.

REJESTRACJA NA KONFERENCJĘ

A w drugim dniu konferencji (23 maja) dwa projekty realizowane ze środków PR Horyzont Europa: ReSilexEVERPV zapraszają na warsztat omawiający rozwiązania GOZ w branży PV.
Obowiązuje osobna rejestracja.

REJESTRACJA NA WARSZTAT

Dzięki średniemu okresowi życia modułów fotowoltaicznych wynoszącemu około 30 lat europejskiego przemysłu fotowoltaicznego nie dotknął jeszcze problem zagospodarowania odpadów. Sytuacja ta ulegnie zmianie wraz z przewidywanym wzrostem ilości odpadów fotowoltaicznych. W odpowiedzi na to zbliżające się wyzwanie trzeba włączyć zasady GOZ w proces produkcji PV w tym udoskonalić technologie recyklingu paneli PV i zmniejszać zależności od surowców krytycznych.

Zapraszamy do kontaktu z KPK: karolina.janiak@ncbr.gov.pl; +48 502 572 902

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.