Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Konferencja EURATOM’23-25

(Data i czas/Date & Time):
04/04/2023  09:00 - 13:00
(Miejsce/Location):
On-line

KE zaprasza na konferencję Opportunities for Europe: EU Strategic Autonomy and the Future Energy Systems, która odbędzie się w dniu 4 kwietnia 2023 r. w godz. 9:00-12:50.

Konferencja będzie transmitowana na żywo, konieczna jest wcześniejsza rejestracja.

Pierwsza sesja wydarzenia dotyczyć będzie obecnych i przyszłych wyzwań energetycznych. Obejmie ona prezentacje dużych firm elektrycznych, IAEA, CEA i ETSON w części dotyczącej rozszczepienia jądra atomowego, skupiając się na bezpieczeństwie jądrowym i dywersyfikacji paliwa jądrowego. W części dotyczącej syntezy jądrowej przedstawiona zostanie międzynarodowa instalacja napromieniowywania materiałów przeznaczonych do syntezy jądrowej – IFMIF-DONES, w tym jej obecna budowa w Granadzie w Hiszpanii.

Druga sesja, której przewodniczyć będzie komisarz Gabriel, poświęcona będzie edukacji i szkoleniom w sektorze jądrowym oraz małym reaktorom modułowym. European SMR Pre-Partnership zostanie przedstawione przez główne zainteresowane strony i współpracowników z DG ENER. Podczas wydarzenia zostaną zaprezentowane modele 3D i plakaty niektórych europejskich projektów SMR, takich jak Nuward, Newcleo i Teplator.

Trzecia sesja, której przewodniczy DG GROW, przedstawi przegląd nadchodzących działań w ramach programu badawczo-szkoleniowego Euratom oraz jego nowo opublikowanego programu prac na lata 2023-2025 (132 mln EUR). Podczas tej sesji Komisja (DG RTD) przedstawi wszystkie nowości programu oraz tematy otwarte w drodze zaproszenia do składania wniosków. DG JRC przedstawi bezpośrednie działania badawcze w dziedzinie jądrowej.

Wnioski z konferencji przedstawią wiceminister Czech, ambasador Francji i dyrektor Komisji ds. Czystej Planety.

 

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.