Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Jak obliczyć i rozliczyć zwiększone wynagrodzenia w projektach programu Horyzont Europa?

(Data i czas/Date & Time):
25/05/2023  12:00 - 12:45
(Miejsce/Location):
On-line
(Organizator/Organizer):
HPK Polska Wschodnia

Horyzontalny Punkt Kontaktowy Polska Wschodnia zaprasza na bezpłatne szkolenie online pt.: „Jak obliczyć i rozliczyć zwiększone wynagrodzenia w projektach programu Horyzont Europa?”. Wydarzenie będzie miało charakter online i odbędzie się 25 maja br. w godz. 12:00 – 13:00.

Program Horyzont Europa wprowadził możliwość rozliczania tzw. wynagrodzeń projektowych (project based remuneration) co oznacza, iż dla zadań realizowanych w ramach dotacji HE można stosować podwyższone stawki płacowe. Jednakże by personel projektowy mógł je otrzymać, instytucje muszą wdrożyć stosowne regulacje prawne. Uczelnie i instytuty badawcze mogą skorzystać w tej kwestii z rozwiązań proponowanych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki (MEiN) w ramach nowego systemu wynagrodzeń pn. „Premia dla AKTywnych” (PAKT). Przedstawimy je Państwu w trakcie niniejszego spotkania. Mając na uwadze, że nie wszystkie instytucje są już gotowe lub mogą stosować przepisy PAKT-u, omówimy także ogólne zasady naliczania i sprawozdawania kosztów osobowych w projektach programu Horyzont Europa.

Rejestracja na spotkanie

Do udziału w spotkaniu zapraszamy zarówno przedstawicieli uczelni wyższych i instytutów badawczych, jak i przedsiębiorców zainteresowanych udziałem w programie Horyzont Europa.

Wszelkich informacji związanych ze spotkaniem udzielają:

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.