Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

IMI. Bezpieczeństwo leków w ciąży i podczas karmienia piersią. Webinarium z realizacji projektu ConcePTION.

(Data i czas/Date & Time):
15/02/2023  15:00 - 16:00
(Miejsce/Location):
On-line
(Organizator/Organizer):
Inny

Projekt IMI ConcePTION organizuje webinarium w dniu 15 lutego 2023 r. w godzinach 15:00-16:00, aby wyjaśnić, w jaki sposób projekt generuje, kataloguje, łączy, gromadzi i analizuje dane z nadzoru nad bezpieczeństwem farmakoterapii, modelowania, rutynowej opieki zdrowotnej oraz zbiera i analizuje próbki mleka matki.

Oto link do wiadomości i formularza rejestracyjnego:

Projekt ConcePTION ma na celu zaprojektowanie i zbudowanie trwałego ekosystemu zbiorów danych, metod, ludzi i infrastruktury, które umożliwiają generowanie i rozpowszechnianie dowodów na bezpieczeństwo leków w ciąży i laktacji. Projekt ma na celu wypełnienie luki w wiedzy matek i pracowników służby zdrowia, co ma wpływ na ponad 5 milionów kobiet w Unii Europejskiej, które co roku zachodzą w ciążę.
Aby móc podejmować świadome decyzje dotyczące leczenia i opieki, kobiety i ich lekarze potrzebują dowodów. Ale tylko 5% leków, które są licencjonowane, ma w etykiecie informację o bezpieczeństwie stosowania leku w czasie ciąży i karmienia piersią. W webinarium przedstawimy projekt i to, co udało nam się do tej pory osiągnąć!

ConcePTION zrzesza 88 organizacji z całej Europy, zjednoczonych w przekonaniu, że mamy ważny społeczny obowiązek radykalnego i szybkiego zmniejszenia niepewności co do skutków stosowania leków w czasie ciąży i karmienia piersią. Konsorcjum pracowało przez ponad 3 lata i jest gotowe do zaprezentowania projektu i osiągnięć.

Miriam Sturkenboom, profesor Real World Evidence w UMC Utrecht i koordynator projektu ConcePTION, oraz lider projektu dr Michael Steel, Senior Advisor, Chief Medical Office, Global Drug Development, Novartis Pharma AG, wyjaśnią, w jaki sposób projekt generuje, kataloguje, łączy, zbiera i analizuje dane z nadzoru nad bezpieczeństwem farmakoterapii, modelowania, rutynowej opieki zdrowotnej oraz zbiera i analizuje próbki mleka kobiecego poprzez dużą europejską sieć.

 

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.