Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Hydrogen bank: pilot auction

(Data i czas/Date & Time):
14/12/2023  14:00 - 15:00
(Miejsce/Location):
On-line
Sala:
online
(Organizator/Organizer):
Biuro NCBR w Brukseli/BSP

Biuro NCBR w Brukseli we współpracy z biurami partnerskimi LINO Lithuanian RDI Liaison Office in Brussels, SBRA Slovenian Business & Research Association, Uniwersytetem Eötvös Loránd w Budapeszcie i węgierskim National Research, Development and Innovation Office zaprasza do wzięcia udziału w webinarze “ Hydrogen bank: pilot auction”, który odbędzie się 14 grudnia w godz. 14.00-15.00.

 

Czysty wodór będzie odgrywał kluczową rolę w neutralnej dla klimatu gospodarce przyszłości, a Europa w ramach swoich inicjatyw związanych z wodorem musi stworzyć rynek wodoru, na którym dojrzała podaż spotyka się z solidnym popytem – z tej perspektywy aukcja to bez wątpienia duży krok naprzód.

Aukcja, finansowana przez Fundusz Innowacyjny (Innovation Fund) w ramach unijnego Banku Wodoru, rozpoczęła się 23 listopada 2023 r. W jej ramach może zostać przyznane do 800 mln € producentom wodoru odnawialnego w Europejskim Obszarze Gospodarczym (EOG). Wsparcie będzie miało formę stałej premii wyrażonej w €/kg wodoru odnawialnego wyprodukowanego przez maksymalnie 10 lat eksploatacji.

Celem wydarzenia jest przybliżenie mechanizmu aukcji, ze szczególnym uwzględnieniem jej uwarunkowań ekonomicznych oraz nakreślenie zarysu działalności Banku Wodoru, w tym jego czterech filarów.

 

AGENDA

14:00 – 14:10 Powitanie przez Organizatorów

14:10 – 14:40 Prezentacja programowa na temat Banku Wodoru i aukcji pilotażowej: Javier Garcia Fernandez, DG CLIMA, Komisja Europejska

14:40 – 14:55 Sesja pytań i odpowiedzi

14:55 – 15:00 Podsumowanie

Wydarzenie w całości odbędzie się w języku angielskim.

 

REJESTRACJA

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.