Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Horyzont Europa – ABC Wniosku (Klaster Zdrowie)

(Data i czas/Date & Time):
02/06/2021  10:00 - 13:45
(Miejsce/Location):
On-line
Sala:
ClickMeeting
(Organizator/Organizer):
RPK Region Południowo-Zachodni

Regionalny Punkt Kontaktowy Wrocław zaprasza na webinarium „Horyzont Europa – ABC Wniosku (Klaster Zdrowie)”, które odbędzie się 2 czerwca 2021 r., w godzinach 10.00 – 13.45.

W programie Horyzont Europa największa część budżetu przypisana została drugiemu filarowi programu oraz zdefiniowanym w nim klastrom. W ramach poszczególnych klastrów wkrótce ogłoszone zostaną konkursy, w których międzynarodowe konsorcja będą składać wnioski do tematów określonych przez Komisję Europejską w Programach Pracy.

Podczas webinarium dowiedzą się Państwo jak właściwie przygotować wniosek na realizację projektu typu badawczo-innowacyjnego (Research and Innovation Actions (RIA)), innowacyjnego( Innovation Actions (IA) oraz wspierającego (Coordination and Support Actions (CSA)). Nasze prelegentki – Joanna Niedziałek, ekspert w zakresie Programów Ramowych UE z Krajowego Punktu Kontaktowego oraz Dr Aleksandra Rutkowska, Kierownik Zakładu Pielęgniarstwa Społecznego i Promocji Zdrowia z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego opowiedzą o ważnych zmianach jakie zostały wprowadzone do formularzy aplikacyjnych w programie Horyzont Europa. O tym jak czytać wytyczne zawarte w dokumentacji konkursowej, aby się do nich odpowiednio odnieść we wniosku, a także o tym jak łączyć pomysły licznych konsorcjantów na etapie pisania wniosku, w celu opracowania optymalnej wersji.

Aby wziąć udział w wydarzeniu, proszę kliknąć w link.

PROGRAM

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby, które planują złożyć wniosek do programu Horyzont Europa zarówno w Klastrze Zdrowie, jak i w innych Klastrach oraz wszystkich, którzy chcieliby „od kuchni” poznać proces przygotowania wniosku: pracowników naukowych, osoby z zespołów wsparcia projektów, a także osoby z sektora prywatnego, które są zaangażowane w międzynarodowe projekty.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.