Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Gender Equality Plans – a new criterion in Horizon Europe – webinarium na temat równości szans

(Data i czas/Date & Time):
01/07/2021  10:00 - 12:30
(Miejsce/Location):
On-line
(Organizator/Organizer):
KPK, NCBR, Biuro NCBR w Brukseli

Dział Krajowego Punktu Kontaktowego oraz Biuro NCBR w Brukseli zapraszają do udziału w webinarium „Gender Equality Plans – a new criterion in Horizon Europe”, które odbędzie się 1 lipca (czwartek) 2021 r. w godz. 10.00 – 12.30.

W programie Horyzont Europa, Komisja Europejska kładzie szczególny nacisk na równość płci, która jest obecnie podstawowym celem politycznym we wszystkich działaniach Unii Europejskiej oraz kluczowym czynnikiem osiągnięcia zrównoważonego rozwoju i wzrostu gospodarczego. Działania w prowadzonych badaniach i innowacjach mają być zorientowane na eliminację nierówności między płciami, a aspekt równości płci zostanie odpowiednio włączony w cały program Horyzont Europa – tzw. Gender Equality Plans (Plany Równości Płci).

W webinarium weźmie udział przedstawicielka Komisji Europejskiej, dr Anne Pepin, która wyjaśni nowy obowiązek związany z zapewnieniem równości płci w Horyzoncie Europa. Następnie odbędą się dwa panele z ekspertami: pierwszy panel będzie dotyczył najlepszych polskich praktyk w obszarze równości płci i prelegentkami będą wybitne ekspertki z uniwersytetów i instytutów badawczych z tego obszaru. Drugi panel skupi się na najlepszych europejskich praktykach – przedstawicielki Litwy, Niemiec i Belgii przedstawią swoje dotychczasowe osiągnięcia w zakresie opracowania Gender Equality Plans na swoich uczelniach.

Spotkanie odbędzie się w języku angielskim.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem równości szans do wzięcia udziału w tym wydarzeniu!

REJESTRACJA

Serdecznie zapraszamy!

Dział Krajowego Punktu Kontaktowego oraz Biuro NCBR w Brukseli

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.