Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Fundusz Innowacyjny: Spotkanie konsultacyjne z zainteresowanymi stronami dotyczące kolejnych naborów wniosków

(Data i czas/Date & Time):
13/06/2023  10:00 - 17:00
(Miejsce/Location):
On-line

Fundusz Innowacyjny (FI) to, jeden z największych na świecie, program finansowania demonstracji innowacyjnych technologii niskoemisyjnych, zarządzany bezpośrednio przez Komisję Europejską (DG CLIMA) i agencję wykonawczą CINEA.

Jest to kluczowy instrument finansowania służący realizacji ogólnogospodarczych zobowiązań UE wynikających z porozumienia paryskiego oraz celu, jakim jest osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 r. Fundusz jest finansowany z dochodów z aukcji uprawnień w ramach unijnego systemu handlu uprawnieniami do emisji i może wynieść do około 10 mld euro, w zależności od ceny emisji CO2.

 

Jak wiadomo, Rada i Parlament zgodziły się na włączenie emisji pochodzących z żeglugi morskiej do systemu EU ETS. W tym kontekście fundusz innowacyjny obejmie w przyszłych zaproszeniach do składania wniosków tematy dotyczące wysoce innowacyjnych technologii i projektów dotyczących transportu morskiego. W celu zebrania opinii zainteresowanych stron Komisja Europejska zorganizuje spotkanie konsultacyjne dotyczące kolejnych zaproszeń do składania wniosków, które będą miały sesję poświęconą tematyce morskiej (od 14:00 do 15:30). Wydarzenie można śledzić online lub stacjonarnie w Brukseli.

Strona wydarzenia: Innovation Fund: Stakeholder Consultation Event on the next calls for proposals (europa.eu)

Rejestracja (dla tych, co chcą uczestniczyć stacjonarnie) do 6 czerwca (godz. 23:59). Wydarzenie będzie też transmitowane on-line.

EUSurvey – Survey (europa.eu)

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.