Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Konferencja European Solar PV Industry Alliance

(Data i czas/Date & Time):
09/12/2022  10:00 - 16:00
(Miejsce/Location):
Online / Bruksela

Już 9 grudnia 2022 zapraszamy na konferencję rozpoczynającą działanie European Solar PV Industry Alliance (Sojusz na rzecz europejskiej branży fotowoltaicznej).

Powstanie Sojuszu to jedna z inicjatyw Strategii UE w zakresie energii słonecznej (EU Solar Energy Strategy), przyjętej w maju 2022 r. w ramach planu REPowerEU, która pomoże UE osiągnąć ponad 320 GW nowo zainstalowanej mocy fotowoltaicznej do 2025 r. i prawie 600 GW do 2030 r.

Ten nowy Sojusz ma na celu stworzenie odpowiednich warunków do inwestowania w moce wytwórcze energii fotowoltaicznej w całym łańcuchu wartości poprzez zmniejszanie ryzyka i przyspieszanie realizacji projektów przemysłowych, wspieranie wysiłków na rzecz dywersyfikacji i dalsze promowanie konkurencyjnej przewagi technologicznej.

Do dołączenia do Sojuszu zaproszeni są zarówno inwestorzy, przedstawiciele przemysłu, organizacji publicznych i instytuty badawcze. Aby zgłosić swoje zainteresowanie pracami w ramach sojuszy trzeba wypełnić formularz dostępny tutaj

W planie działań zapisanym w strategii sojuszu są ujęte również badania i innowacje na rzecz fotowoltaiki. Fundusze na ten obszar badań dystrybuowane są m.in poprzez Program Badawczy Horyzont Europa i dostępne w nadchodzących konkursach na lata 2023-2024. To zapoznania się z nadchodzącymi tematami konkursowymi w programie pracy klastra 5 (klimat, energia, transport) Horyzontu Europa zapraszamy tutaj.

Rejestracja na konferencję otwarcia European Solar PV Industry Alliance, 9 grudnia 2022, 10:00-16:00 (format hybrydowy). Oficjalna publiczna inauguracja Sojuszu odbędzie się w Brukseli, na SQUARE (Mont des Arts, 1000 Bruksela).

Program konferencji.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.