Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Euratom Research in Action and Opportunities for Europe: EU Strategic Autonomy and the Future Energy Systems

(Data i czas/Date & Time):
04/04/2023  09:00 - 14:30
(Miejsce/Location):
Charlemagne
Sala:
Sicco Mansholt room
(Organizator/Organizer):
Komisja Europejska

Tegoroczny dzień informacyjny programu Euratom poświęcony będzie zaprezentowaniu głównych priorytetów programu prac na lata 2023–2025  i skupi się na małych reaktorach modułowych (SMR).

Pierwsza sesja dedykowana będzie obecnym i przyszłym wyzwaniom energetycznym. Z prezentacjami wystąpią  duże firmy energetyczne, z kolei prezentacje MAEA, CEA i ETSON skoncentrują się na bezpieczeństwie jądrowym i dywersyfikacji paliw jądrowych. W obszarze syntezy jądrowej zaprezentowany zostanie międzynarodowy obiekt do napromieniania materiałów termojądrowych – IFMIF-DONES, w tym obecna budowa w Granadzie w Hiszpanii.

Druga sesja, której przewodniczyć będzie komisarz Mariya Gabriel, będzie poświęcona edukacji i szkoleniom w sektorze jądrowym oraz małym reaktorom modułowym. Podczas sesji zostanie zaprezentowana wstępna koncepcja powołania europejskiego partnerstwa SMR.

Podczas trzeciej sesji omówione zostaną  nadchodzące konkursy w programie Euratom. Komisja Europejska (DG RTD) przedstawi wszystkie nowości  w programie i tematy otwarte w ramach zaproszenia do składania wniosków. Z kolei  JRC przedstawi bezpośrednie działania badawcze w dziedzinie jądrowej.

Wydarzenie odbędzie się zarówno w formule on-line, jak i on-site.

Rejestracja i program

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.