Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

EIT Urban Mobility. Projekty, trendy i wyzwania w obszarze logistyki miejskiej

(Data i czas/Date & Time):
28/03/2022  10:00 - 12:30
(Miejsce/Location):
On-line
Sala:
CM
(Organizator/Organizer):
Biuro NCBR w Brukseli/BSP

Biuro NCBR w Brukseli – Business & Science Poland (BSP)  oraz EIT Urban Mobility / Europejski Instytut Innowacji Technologii  (EIT) mają przyjemność zaprosić na spotkanie informacyjne online, które odbędzie się w poniedziałek 28 marca 2022 r. w godz.10:00 – 12.30.

Rejestracja jest dostępna tutaj

Polskie i europejskie miasta odgrywają coraz większą rolę w procesach dostaw „ostatniej mili”,                    a wsparcie i rozwój miejskiej mobilności stanowi nie tylko wyzwanie dla władz miejskich, ale również olbrzymią szansę dla polskich przedsiębiorstw, które mogą współuczestniczyć w kreowaniu rozwiązań z zakresu Smart City.

Celem spotkania jest zaprezentowanie polskim podmiotom rozwiązań technologicznych i organizacyjnych wspierających poprawę efektywności przepływów towarów w miastach. Zaprezentujemy  projekty badawcze, obejmujące wdrożenia pilotażowe, które były realizowane lub są przewidziane do realizacji na polskim rynku. Przybliżymy ideę hubów konsolidacyjnych, które mogą również przyjmować formę mobilnych centrów przeładunkowych, samowystarczalnych energetycznie i zintegrowanych z pojazdami. Pokażemy coraz bardziej powszechne rowery towarowe zapewniające efektywne i bezemisyjne dostawy w ramach last mile oraz drony, które równie efektywnie wspierają dostawy paczek w centrach miast. Omówimy koncepcję inteligentnego opakowania zwrotnego, wyposażonego w moduły komunikacyjne i sensoryczne, umożliwiające jego śledzenie i wielokrotne wykorzystanie. Przedstawimy  również korzyści zastosowania inteligentnych zatoczek rozładunkowych.

Spotkanie będzie również okazją do zapoznania się z działalnością wybranych polskich startupów, które               w swojej ofercie posiadają produkty mające wysoki potencjał wspierania mobilności miejskiej. Spotkanie służy  nawiązaniu współpracy pomiędzy przedsiębiorstwami i jednostkami badawczymi, zmierzającej do wspólnego ubiegania się o finansowanie w ramach programów krajowych i europejskich.

Zapraszamy wszystkich przedstawicieli nauki, biznesu i edukacji do wzięcia udziału w wydarzeniu.

Na koniec spotkania przewidziana jest sesja pytań i odpowiedzi z prelegentami.

W razie pytań zapraszam do kontaktu: marta.krutel@ncbr.gov.pl

Serdecznie zapraszamy!

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.