Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Dzień informacyjny Programu COST

(Data i czas/Date & Time):
17/09/2021  09:30 - 12:00
(Miejsce/Location):
On-line
Sala:
online
(Organizator/Organizer):
Biuro NCBR w Brukseli/BSP, Biuro PolSCA PAN w Brukseli

Biuro Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w Brukseli wraz z Biurem Promocji Nauki PolSCA PAN w Brukseli zapraszają – we współpracy ze Stowarzyszeniem COST oraz Ministerstwem Edukacji i Nauki – na webinarium poświęcone programowi COST, które odbędzie się w piątek 17 września w godz. 9.30 – 12.00.

Celem spotkania informacyjnego jest dostarczenie uczestnikom najważniejszych informacji o możliwościach nawiązywania kontaktów w obszarze badań naukowych i technicznych, jakie oferuje Europejski Program Współpracy w Dziedzinie Badań Naukowo-Technicznych – COST (European Cooperation in  Science and Technology) wspierający międzynarodową współpracę badaczy, inżynierów oraz uczonych w Europie w oparciu o promocję i rozpowszechnianie doskonałości naukowej w ramach tzw. Akcji COST.

Uczestnicy webinarium dowiedzą się jak zaangażować się w akcję COST i jak przygotować wniosek. Przedstawiona zostanie także rola krajowego koordynatora COST. Część informacyjna obejmie również wystąpienia badaczy zaangażowanych w działania COST i ich dyskusję panelową oraz sesję pytań i odpowiedzi.

Spotkanie otworzy dyrektor COST – dr Ronald de Bruin, który przedstawi uczestnikom spotkania podstawowe fakty na temat programu, natomiast eksperci z Biura COST omówią szczegółowe informacje na temat udziału w Akcjach COST i sposobu składania wniosku, także w zakresie aktualnego konkursu. Ta część spotkania będzie prowadzona w języku angielskim.

Zwracamy jednocześnie uwagę, że najbliższy termin składania wniosków konkursowych w programie COST przypada na 29 października 2021 r.. Pełne informacje na temat trwającego naboru znajdują się pod linkiem.

W drugiej części spotkania (prowadzonej w języku polskim) swoje doświadczenia w zakresie przygotowania i udziału w Akcjach COST omówią bezpośrednio:

  • Danuta Kruk – Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, CA15209
  • Dr Tomasz Bochenek – Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, CA15105
  • Dr Piotr Wciślik – Instytut Badań Literackich PAN w Warszawie, CA 16213

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

Rejestracja jest dostępna na stronie:

Rejestracja

Serdecznie zapraszamy!

Biuro NCBR w Brukseli – Business & Science Poland oraz Biuro Promocji Nauki PolSCA PAN w Brukseli

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.