Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Czy uda się uratować 3 miliony ludzi przed rakiem? – Misja Rak w Horyzoncie Europa i Europejski Plan Walki z Rakiem

(Data i czas/Date & Time):
17/11/2021  10:00 - 13:00
(Miejsce/Location):
On-line
Sala:
on-line
(Organizator/Organizer):
Biuro NCBR w Brukseli/BSP, Biuro Promocji Nauki PolSCA PAN w Brukseli

Biuro Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w Brukseli wraz z Biurem Promocji Nauki PolSCA PAN w Brukseli zapraszają na webinarium „Czy uda się uratować 3 miliony ludzi przed rakiem? – Misja Rak w Horyzoncie Europa i Europejski Plan Walki z Rakiem”, które odbędzie się w środę 17 listopada w godz. 10:00 – 13.00.

Rak dotyka każdego, niezależnie od wieku, płci czy statusu społecznego i stanowi ogromne obciążenie dla pacjentów, rodzin i ogółu społeczeństwa. Jeśli nie zostaną podjęte żadne dalsze działania, liczba osób, u których co roku diagnozuje się nowotwór w Europie wzrośnie z obecnych 3,5 miliona do ponad 4,3 miliona do 2035 roku. Misja w tej dziedzinie pomoże ustalić wspólne cele mające na celu odwrócenie tych przerażających trendów w zakresie nowotworów. Łącząc wysiłki w całej Europie, Misja wraz z Europejskim Planem Walki z Rakiem ma wspierać zapobieganie zachorowaniom na raka, umożliwiać wczesną diagnozę, zmniejszać cierpienie i poprawiać jakość życia pacjentów onkologicznych w trakcie i po leczeniu.

Aby zapewnić konkretne rozwiązania, Rada Misji zaproponowała ambitny cel: „Do 2030 r. uratowanych zostanie ponad 3 miliony istnień ludzkich, żyjących dłużej i lepiej”. Główne cele Misji skupią się na: zrozumieniu raka, profilaktyce (w tym badaniach przesiewowych i wczesnym wykrywaniu), diagnozie i leczeniu oraz poprawie jakość życia osób żyjących z chorobą nowotworową i po nowotworach, przy jednoczesnym zapewnieniu równego dostępu dla wszystkich. Celem webinarium jest dostarczenie uczestnikom najważniejszych informacji o Misji oraz Europejskim Planie Walki z Rakiem.

W spotkaniu wezmą udział: Przedstawicielki Komisji Europejskiej – Joanna Drake, Mission Manager, Zastępca Dyrektora Generalnego ds. Badań i Innowacji oraz Annika Nowak, które opowiedzą o głównych założeniach i celach Misji dot. Raka i Europejskim Planie Walki z Rakiem, Prof. Konrad Rydzyński, członek Rady Misji oraz eksperci reprezentujący obszary nauki, biznesu, administracji i społeczeństwa obywatelskiego. Podczas dwóch paneli dyskusyjnych będą oni rozmawiać o tym, jak podejmowane w Polsce działania w zakresie badań przyczynią się do zwiększenia zrozumienia i wykrywania raka oraz jak efektywnie leczyć pacjentów z nowotworami i zapewnić lepszą jakość życia. Na koniec spotkania przewidziana jest sesja pytań i odpowiedzi z prelegentami.

 

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

 Rejestracja jest dostępna na stronie:

Rejestracja

 Biuro NCBR w Brukseli – Business & Science Poland oraz Biuro Promocji Nauki PolSCA PAN w Brukseli

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.