Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Brussels Talks: The Joint Research Centre as the science hub of the European policies

(Data i czas/Date & Time):
22/05/2023  11:00 - 12:00
(Miejsce/Location):
Biuro NCBR w Brukseli
(Organizator/Organizer):
Biuro NCBR w Brukseli/BSP

W ramach organizowanej przez Biuro NCBR w Brukseli | BSP serii spotkań „Brussels Talks”, serdecznie zapraszamy na kolejne jej wydanie – w maju gościem będzie Stephen Quest, dyrektor generalny Wspólnego Centrum Badawczego (JRC). Tematem będzie program instytucja JRC, jej zadania oraz rola w kontekście europejskiej infrastruktury badawczej. Wydarzenie odbędzie się w formule hybrydowej 22 maja 2023 r., w godz. 11.00-12.00 na platformie ClickMeeting oraz w Biurze NCBR w Brukseli.

Celem JRC jako jednej z wyspecjalizowanych komórek Komisji Europejskiej jest zapewnienie, zgodnie z potrzebami klientów, wsparcia naukowego i technicznego dla koncepcji, rozwoju, wdrażania i monitorowania polityk Unii Europejskiej. Współpracując z instytucjami badawczymi i politycznymi w krajach członkowskich, z instytucjami i agencjami UE oraz z partnerami naukowymi w Europie i na świecie JRC wypełnia wewnętrzną administracyjną lukę w obszarze nauki, co pozwala w sposób zintegrowany analizować i formułować zalecenia, które zarówno uwzględniają dominujące tendencje technologiczne, polityczne, społeczne i inne, jak i mają faktyczny wpływ na dobór i kształt przedsięwziętych działań.

Gospodarzem będzie Ewa Kocińska-Lange, dyrektor Biura NCBR w Brukseli.

W trakcie spotkania odpowiemy m.in. na następujące pytania:

  • Co jest misją JRC i jakie są jego strategiczne cele?
  • Jaka jest rola instytutów badawczych JRC?
  • Jaką ofertę szkoleniową i zawodową ma JRC dla naukowców?
  • Jaki jest związek JRC ze Strategią Inteligentnych Specjalizacji (S3 – Smart Specialisation Strategy)?

Jeśli chcesz się dowiedzieć  więcej, dołącz do nas i weź udział w sesji pytań i odpowiedzi!

Wydarzenie odbędzie się w języku angielskim.

Wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w spotkaniu (zarówno online, jak i w naszym biurze przy Rue Belliard 40, 5. piętro) zapraszamy do rejestracji. Zapraszamy również na kawę i networking od godz. 10:30.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu: maciej.woszczyk@ncbr.gov.pl

 

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.