Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Brussels Talks “How to streamline clean planet research in Europe?” z Rosalinde van der Vlies

(Data i czas/Date & Time):
22/05/2024  11:00 - 12:00
(Miejsce/Location):
NCBR Office in Brussels
Sala:
wydarzenie hybrydowe
(Organizator/Organizer):
Biuro NCBR w Brukseli/BSP

W ramach codwumiesięcznej organizowanej przez Biuro NCBR w Brukseli serii spotkań „Brussels Talks”, serdecznie zapraszamy na kolejne jej wydanie – w maju gościem będzie Rosalinde van der Vlies, dyrektorka działu Clean Planet w Dyrekcji Generalnej ds. Badań Naukowych i Innowacji Komisji Europejskiej (DG RTD, EC). Tematem spotkania będzie przegląd podejmowanych przez ww. jednostkę działalności, które stanowią kluczowy komponent badawczo-innowacyjny w ramach polityki zielonego ładu.

Dział Clean Planet w DG R&I odpowiada merytorycznie za klimat, energię i mobilność, a zatem za tematy, które konstytuują klaster 5 programu Horyzont Europa. Budżet tego klastra to ok 15 mld € na lata 2021-27, co jest jednoznacznym dowodem na wagę tych zagadnień w polityce wspierania badań i innowacji UE. Współpracując ściśle z innymi DG – ds. Energii, ds. Mobilności i Transportu, czy ds. Działań w dziedzinie klimatu – dowodzony przez Rosalinde van der Vlies zespół prowadzi również 2 z 5 misji UE, tzn. misję 100 neutralnych klimatycznie miast i misję adaptacji do zmian klimatycznych.

Gospodarzem będzie Ewa Kocińska-Lange, dyrektor Biura NCBR w Brukseli.

W trakcie spotkania odpowiemy m.in. na następujące pytania:

  • Jaka jest przyszłość zielonego ładu, jeśli chodzi o badania i innowacje?
  • Na ile finansowanie zrównoważonych technologii zależy od wyborów do Europarlamentu?
  • Czy można mówić o efekcie kuli śniegowej w misji miejskiej?
  • Jaka jest europejska przyszłość wodoru?
  • Jak przyśpieszyć zieloną transformację sektora transportu?

 

Spotkanie odbędzie się w formule hybrydowej, w środę 22 maja w godz. 11:00-12:00, w języku angielskim. Wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w spotkaniu (zarówno online, jak i w naszym biurze przy Rue Belliard 40, 5. piętro) zapraszamy do rejestracji. Osoby, które planują fizyczne uczestnictwo, zapraszamy również na kawę i networking od godz. 10:30 oraz prosimy o rejestrację do 20 maja.

 

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.