Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

ABC przygotowania wniosku projektowego w Horyzoncie Europa


Krajowy Punkt Kontaktowy zaprasza na kolejne szkolenie on-line z cyklu „ABC …”  21 listopada 2022 r. w godzinach 10:00-14:30:

„ABC przygotowania wniosku projektowego w Horyzoncie Europa

 

Głównym tematem szkolenia będą  projekty typu:

  • Research and innovation actions (RIA) – projekty badawczo-innowacyjne,
  • Inovation actions (IA) – projekty innowacyjne,
  • Coordination and support actions (CSA) – projekty wspierające.

Projekty  tego typu  występują między innymi  w drugim filarze Horyzontu Europa: Globalne wyzwania i europejska konkurencyjność przemysłowa – Klastry tematyczne, w Misjach, w Szerszym uczestnictwie i wzmacnianiu Europejskiej Przestrzeni Badawczej, jak również w Euratomie (program badawczo-szkoleniowy Europejskiej Wspólnoty Energii Atomowej na lata 2021–2025. W ramach programu prowadzone są między innymi badania dotyczące kwestii bezpieczeństwa jądrowego, ochrony radiologicznej, gospodarowania odpadami promieniotwórczymi oraz syntezy jądrowej.)

Cechą charakterystyczną projektów badawczo-innowacyjnych i innowacyjnych jest ich  realizacja w konsorcjach międzynarodowych. Na co zwrócić uwagę przygotowując wniosek projektowy  powiemy Państwu podczas spotkania 21 listopada br.

Na portalu Funding & tender opportunities w zakładce „Jak uczestniczyć?” Komisja Europejska zamieściła między innymi standardy szablonów:

Szkolenie poprowadzi Joanna Niedziałek – Ekspert KPK.

Szczegóły dotyczące platformy spotkania zostaną przesłane do zarejestrowanych osób.

 

Rejestracja

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.