Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

A Cloud for all – the European Collaborative Cloud for Cultural Heritage

(Data i czas/Date & Time):
15/03/2023  10:00 - 12:30
(Miejsce/Location):
On-line

W środę 15 marca 2023 r. w godzinach od 10:00 do 12:30 Komisja Europejska zaprasza na wirtualne spotkanie komisarz ds. innowacji, badań naukowych, kultury, edukacji i młodzieży Mariyi Gabriel ze specjalistami ds. dziedzictwa kulturowego z całej Europy.

Celem tego wydarzenia jest rozpoczęcie budowania społeczności wokół „European Collaborative Cloud for Cultural Heritage”(ECCCH), w której uczestnicy pomagają sobie nawzajem wejść w „nowy świat”, który otwiera cyfrowa transformacja.

W pierwszej części wydarzenia przedstawione zostaną namacalne korzyści z Chmury Dziedzictwa Kulturowego. W drugiej części uczestnicy będą mogli przedyskutować swoje poglądy i zaproponować rozwiązania w konkretnych kwestiach, m.in.: budowanie potencjału, możliwości współpracy cyfrowej, a także możliwości komercyjnych dla sektora.

„Europejska chmura współpracy na rzecz dziedzictwa kulturowego” to inicjatywa Komisji Europejskiej, która ma pomóc w ochronie naszego bogatego dziedzictwa kulturowego w erze cyfrowej, sprzyjać współpracy i przynieść wymierne korzyści w codziennej pracy wszystkich instytucji kultury, specjalistów zajmujących się dziedzictwem i muzeami, w tym tych mniejszych, wiejskich i oddalonych.

To wydarzenie jest bezpośrednią odpowiedzią na wyniki ankiety przeprowadzonej wśród interesariuszy (od września do listopada 2022 r.), w których zainteresowane strony wskazały na potrzebę jasnych informacji nt korzyści wynikających z Chmury Dziedzictwa Kulturowego (Cultural Heritage Cloud).

Aby wziąć udział w wydarzeniu, zarejestruj się klikając w ten link

Więcej informacji

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.