Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.
Dwóch naukowców patrzy na małą turbinę elektryczną. Młodszy, ciemnowłosy robi zdjęcie telefonem komórkowym
Fot. AdobeStock

Wsparcie dla innowacyjnych technologii w EIT Manufacturing

Innowacyjne rozwiązania technologiczne, które digitalizują europejską branżę produkcyjną, działając przy tym na rzecz zrównoważonego środowiska i społeczeństwa mogą otrzymać wsparcie w ramach konkursu ogłoszonego przez EIT Manufacturing. Maksymalny budżet projektu wynosi 1,3 mln euro w przypadku projektów rocznych i 2 mln euro w odniesieniu do projektów dwuletnich.

EIT Manufacturing to współfinansowana przez Unię Europejską organizacja zajmująca się wspieraniem innowacji przemysłowych oraz ułatwianiem kontaktów pomiędzy europejskimi przedstawicielami przemysłu produkcyjnego z różnych obszarów – biznesu, uczelni czy jednostek badawczych.

Innowatorzy, organizacje badawcze, uniwersytety, startupy oraz przedsiębiorstwa z branży produkcyjnej lub działające na jej rzecz mogą zgłaszać swoje pomysły w ramach czterech tematów:

  • Sztuczna inteligencja (AI) i cyfrowe bliźniaki dla systemów produkcyjnych,
  • Inteligentne technologie dla produkcji ekologicznej i o obiegu zamkniętym,
  • Roboty współpracujące i rozwiązania do elastycznej produkcji,
  • Automatyzacja dla fabryk skoncentrowanych na człowieku.

Projekty składane są dwóch etapach – pierwszy zamknie się 11 marca. Wnioski w etapie drugim można przesyłać do 29 kwietnia 2022 r. Wyniki konkursu znane będą w  połowie lipca b.r.

Konkurs obejmuje także wsparcie projektów innowacyjnych z obszaru edukacji (w tym przypadku można otrzymać do 100% dofinansowania projektu) oraz RIS (Regional Innovation Scheme).

Więcej informacji TUTAJ

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.