Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

UE podpisała Deklarację w sprawie Badań i Innowacji na Oceanie Atlantyckim

13 lipca br. Unia Europejska, Argentyna, Brazylia, Kanada, Republika Zielonego Przylądka, Maroko, Republika Południowej Afryki oraz Stany Zjednoczone podpisały wspólnie Deklarację w sprawie Badań i Innowacji na Oceanie Atlantyckim.

Deklaracja wyznaczy wspólną ścieżkę rozwoju współpracy badawczej na Atlantyku na następną dekadę. Dzięki niej partnerzy połączą siły, aby sprostać najpilniejszym wyzwaniom, w tym zmianom klimatu, utracie różnorodności biologicznej, zanieczyszczeniom, ochronie i odbudowie ekosystemów oraz zrównoważonej i sprzyjającej włączeniu społecznemu gospodarce oceanicznej, jednocześnie przyczyniając się do realizacji celów UE, takich jak Europejski Zielony Ład, Silniejsza Pozycja Europy na świecie oraz międzynarodowy wymiar Atlantic Action Plan 2.0.

Priorytety określone w Deklaracji są zgodne z głównymi priorytetami UE w zakresie różnorodności biologicznej i odtwarzania przyrody. Zawiązany sojusz na rzecz Atlantyku jest znakomitym przykładem globalnego podejścia UE do badań naukowych i innowacji, wspierającego swobodną wymianę idei oraz wypracowywanie rozwiązań z międzynarodowymi partnerami UE.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.