Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Trwa nabór wniosków w konkursie ERC Consolidator Grant 2023

  • Opublikowano: 28 września 2022
  • Autor: redakcja

Europejska Rada ds. Badań Naukowych otworzyła nabór wniosków w konkursie ERC Consolidator Grant 2023. Aplikacje można składać do 2 lutego 2023 r.

Jesteś naukowcem, który chce umocnić swoją niezależność, tworząc zespół badawczy i kontynuując karierę w Europie? ERC Consolidator Grant jest stworzony dla Ciebie! Możesz również aplikować, jeśli niedawno stworzyłeś niezależny, doskonały zespół badawczy i chcesz go wzmocnić.

O CoG mogą ubiegać się naukowcy, którzy ukończyli studia doktoranckie 7-12 lat wcześniej, mający bardzo obiecujące osiągnięcia naukowe i doskonały projekt badawczy. W przypadku, gdy na dyplomie doktorskim nie widnieje data obrony doktoratu, wnioskodawca powinien przedstawić pisemne potwierdzenie daty z instytucji, w której otrzymał tytuł doktora. Zmiana ta upraszcza proces kwalifikowalności.

Aplikować mogą badacze w dowolnej dziedzinie nauki. Badania muszą być prowadzone w publicznej lub prywatnej organizacji badawczej (instytucji goszczącej). Może to być instytucja, w której wnioskodawca już pracuje lub jakakolwiek inna, zlokalizowana w jednym z państw członkowskich UE lub kraju stowarzyszonym.

Kwota Consolidator Grant może dochodzić do 2 mln euro i jest on przyznawany na okres 5 lat. W ściśle określonych przypadkach kwota grantu może zostać zwiększona o 1 mln euro.

Aplikacje można składać do 2 lutego 2023 r. w komisyjnym portalu Funding&Tender Opportunities.

Zainteresowanych zachęcamy do skorzystania z ERC Mentoring Initiative

oraz do udziału w webinarium pt. „Granty ERC w Horyzoncie Europa”, które odbędzie się 6 grudnia 2022 [Rejestracja]

Dokumentacja konkursowa:

CZYTAJ TAKŻE:  ERC Proof of Concept 2023: otwarty nabór wniosków, trzy terminy odcięcia

(Źródło: ERC)

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.