Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.
Plakat z napisem: European Procurement Awards 2021

Trwa nabór wniosków o nagrody European Innovation Procurement Awards 2021

  • Opublikowano: 24 maja 2021
  • Autor: redakcja

Zamówienia na innowacje są ważnym narzędziem wczesnego przyjmowania przełomowych technologii. Europejska Rada Innowacji ogłosiła konkurs o nagrody European Innovation Procurement! Zgłoszenia są przyjmowane do 29 czerwca 2021 r.

Zamówienia na innowacje unowocześniają sektor publiczny dzięki ekonomicznym i wyższej jakości rozwiązaniom. Praktyki te bezpośrednio przyczyniają się do konkurencyjności UE, otwierając drogę na rynek dla nowych graczy, zwłaszcza MŚP. Pomagają również większym firmom wprowadzać na rynek innowacyjne produkty, stymulując międzynarodowy rozwój przedsiębiorstw i tworzenie miejsc pracy.

Pierwsza edycja Europejskich Nagród Zamówień na Innowacje (European Innovation Procurement Awards) doceni wyróżniające się innowacyjne praktyki stosowane przez nabywców publicznych i prywatnych i podkreśli znaczenie bliskiej współpracy między nabywcą a dostawcą we wprowadzaniu innowacyjnych rozwiązań na rynek.

Nagroda wspiera społeczność europejskich nabywców w dzieleniu się, współpracy i inspirowaniu się nawzajem w projektowaniu innowacyjnych procesów zamówień, a zwłaszcza w świadczeniu nowoczesnych i wydajnych usług publicznych.

Edycja 2021 obejmuje trzy kategorie:

  • Nagroda „Innovation procurement strategy” wyróżnia długoterminowe strategie, zrównoważone rozwiązania i praktyki;
  • Nagroda „Facing societal challenges” zostanie wręczona za innowacyjne praktyki zakupowe mające na celu stawienie czoła pandemii COVID-19;
  • Procurement leadership” to nagroda, która rozpoznaje wybitne indywidualności prowadzące swój zespół do sukcesu i wdrażają innowacyjne praktyki zamówień.

Zwycięzcy w każdej kategorii otrzymają po 75 tys. euro, a zdobywcy drugiego miejsca – po 25 tys. euro. Termin składania wniosków upływa 29 lipca 2021 r. o godzinie 17:00 (CET).

Więcej informacji na temat European Innovation Procurement Awards 2021.

Dla zainteresowanych uczestnictwem w konkursie Europejska Rada Innowacji organizuje webinarium, podczas którego zespół ds. nagród podzieli się informacjami na temat kwalifikowalności, kryteriów przyznawania i procesu składania wniosków. Wydarzenie odbędzie się 15 lipca 2021 w godz. 15:00 – 16:00. Rejestracja jest otwarta do 11 czerwca br.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.