Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Trwa nabór wniosków do konkursu ERA-NET 2021 Joint Call on Circularity

  • Opublikowano: 12 marca 2021
  • Autor: redakcja

9 marca br. został ogłoszony wspólny konkurs na międzynarodowe projekty badawcze ERA-NET 2021 Joint Call on Circularity. Zakres tematyczny konkursu będzie obejmował obieg w mieszanych uprawach i systemach hodowli zwierząt gospodarskich, z naciskiem na ograniczenie emisji gazów cieplarnianych. Nabór wniosków jest otwarty do 26 maja br.

Joint Call organizowany będzie w ramach 4 programów ERA-NET Cofunds:

  1. SusAn (Sustainable Animal Production Systems),
  2. FACCE ERA-GAS (Monitoring & Mitigation of Greenhouse Gases from Agri- and Silvi-culture),
  3. ICT-AGRI-FOOD (ICT-enabled agri-food systems) i
  4. SusCrop (Sustainable Crop Production)

Głównym celem konkursu jest dofinansowanie projektów, w których przewidziano badania nad integracją systemów uprawy roślin i hodowli zwierząt w celu zwiększenia zależności pomiędzy tymi systemami przy jednoczesnym zachowaniu zasad zrównoważonego rozwoju przez gospodarstwa rolne.

Alokacja dla polskich podmiotów wynosi 700 000 euro.

Termin nadsyłania wniosków: do 26 maja 2021 r.

Szczegółowe informacje o konkursie można znaleźć na stronie NCBR.

ERA-NET COFUND to program, który powstał w ramach Horyzontu 2020 w celu wsparcia partnerstw publiczno-publicznych, w tym wspólnych inicjatyw programowych między państwami członkowskimi, tworzenia struktur sieciowych, projektowania, realizacji i koordynacji wspólnych działań, również przy dofinansowaniu UE.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.