Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.
Przy stole ustawionym w podkowę siedzą uczestnicy spotkania. U szczytu stołu od lewej siedzi ciemnowłosa kobieta, jasnowłoasy mężczyzna w okularach i drugi mężczyzna w okularach i garniturze.

Szef zarządu European Innovation Council w Warszawie

W połowie sierpnia odwiedził nas nowo mianowany – stanowisko objął 1 czerwca 2023 – szef zarządu Europejskiej Rady ds. Innowacji (EIC Board) Michiel Scheffer. W spotkaniu zorganizowanym przez Krajowy Punkt Kontaktowy, mimo sezonu urlopowego, wzięło udział liczne grono przedstawicieli biznesu.

Byli to zarówno beneficjenci programu EIC Accelerator – firmy FibriTech, DAC, Ecopolplast, Nevomo, Beit, Widmo; posiadacze certyfikatu doskonałości Seal of Excellence: Simlab, FreshInset, Wheelstair, jak również instytucje otoczenia biznesu – przedstawiciele funduszy VC inwestujących w przełomowe innowacje, akceleratorów, reprezentanci agencji wspierających i finansujących przedsiębiorców, a poza ekspertami KPK także przedstawiciele innych działów NCBR odpowiedzialnych za różne instrumenty finansowe i programy. W rozmowach wziął również udział zastępca dyrektora w Departamencie Innowacji i Rozwoju Ministerstwa Edukacji i Nauki Mateusz Gaczyński.

Michiel Scheffer odwiedził Polskę, by lepiej poznać nasz ekosystem innowacyjnych MŚP oraz zebrać ew. sugestie udoskonaleń systemu EIC. Rozmawialiśmy o wyzwaniach i szansach stojących przed innowatorami z naszego kraju oraz możliwościach, jakie daje udział w programie EIC Accelerator. Spotkanie było świetną okazją do wymiany doświadczeń i nawiązania nowych kontaktów. Liczymy na to, że jest ono dobrą podstawą do dalszej komunikacji i budowania współpracy.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.