Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Potencjał biogospodarki w Polsce – nowy raport już dostępny

Konsorcjum Bio-Based Industries Consortium (BIC) opublikowało aktualny Raport Krajowy, dotyczący Polski. Dokument w kompleksowy sposób przedstawia potencjał finansowania innowacji związanych z biogospodarką w Polsce. Treść raportu stanowi aktualizację jego pierwszej edycji, opublikowanej w 2018 r.

Raport przedstawia potencjał biogospodarki naszego kraju i identyfikuje niedostatecznie wykorzystane zasoby. Prezentuje także głównych graczy przemysłowych w sektorach związanych z biogospodarką i gospodarką obiegu zamkniętego, a także lokalne podmioty zaangażowane w projekty finansowane w ramach konkursów partnerstwa Bio-Based Europe Joint Undertaking (BBI JU) i jego następcy – Circular Bio-based Europe Joint Undertaking (CBE JU).

Bio-Based Industry Consortium aktywnie uczestniczy w promowaniu i rozszerzaniu działalności przemysłowej opartej na zasobach pochodzenia biologicznego w całej Europie. Działanie konsorcjum skoncentrowane jest między innymi na pomocy krajom, dysponującym nie w pełni wykorzystanym potencjałem biogospodarki, posiadającym dostępne, zrównoważone surowce i ośrodki innowacji. Potencjał Polski w tym zakresie jest bardzo duży i w znacznej części niewykorzystany. Autorzy raportu wskazują, że silne przedsiębiorstwa sektorów produkcji pierwotnej i chemicznego, w połączeniu z istniejącą infrastrukturą wsparcia, z pewnością przyczynią się do przyspieszenia rozwoju biogospodarki w naszym kraju w najbliższej przyszłości.

Z nowym raportem krajowym dotyczącym Polski można zapoznać się na stronie internetowej BIC w zakładce “Publikacje“.

Przypominamy także, że do 20 września lub do 4 października 2023 r. mogą Państwo składać wnioski projektowe w tegorocznych konkursach ogłoszonych przez CBE JU.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.