Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.
Napis: Polisz indastry for nuklear enerdży, a pod spodem kolorowe ikonki

Polish Industry for Nuclear Energy 2023 – aktualizacja katalogu

Po raz kolejny Ministerstwo Klimatu i Środowiska przystępuje do aktualizacji katalogu polskich firm pracujących w sektorze jądrowym „Polish Industry for Nuclear Energy 2023”. Zachęcamy firmy z odpowiednim doświadczeniem lub potencjałem do nadsyłania zgłoszeń w terminie do 28 kwietnia 2023 r.

Katalog „Polish Industry for Nuclear Energy” jest jednym z praktycznych narzędzi, w ramach działań wspierających polski przemysł w procesie włączania się w globalne łańcuchy dostaw sektora jądrowego. Dokument ten prezentuje potencjał krajowych podmiotów w kontekście współpracy z zagranicznymi zleceniodawcami branży atomowej; dotychczasowa edycja katalogu z 2021 roku przedstawia profil ponad 300 polskich przedsiębiorstw, z czego ponad 80 posiada już doświadczenia w realizacji minimum jednego projektu dla zagranicznych elektrowni w ostatniej dekadzie.

Wzorem poprzednich edycji katalogu (z 2016, 2019 i 2021 roku) dokument będzie intensywnie promowany przez Rząd RP na forach międzynarodowych: na licznych targach i wystawach przemysłowych (nie tylko dedykowanych ściśle energetyce jądrowej), wśród wszystkich dostawców technologii jądrowych oraz głównych podmiotów tego sektora na świecie.

Zapoznaj się z listem otwartym minister klimatu i środowiska Anny Moskwy adresowanym do krajowych firm, organizacji branżowych oraz agencji państwowych mających za zadanie stymulowanie krajowego przemysłu jądrowego.

Zachęcamy firmy z odpowiednim doświadczeniem lub potencjałem do nadsyłania zgłoszeń w terminie do 28 kwietnia 2023 r. na adresy mailowe: andrzej.sidlo@klimat.gov.pl oraz jacek.zalewski@klimat.gov.pl.

Załączniki:

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.