Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Podpisz Manifest Misji Gleba i dołącz do społeczności, która troszczy się o przyszłość gleb

18 kwietnia 2023 r. Komisja Europejska i Europejska Sieć Współpracy Regionów w zakresie Badań i Innowacji (ERRIN) zainaugurowały Manifest Misji Gleba (Soil Manifesto). Inauguracja Manifestu była jednym z kluczowych kamieni milowych misji UE „A Soil Deal for Europe”.

Soil Manifesto ma na celu zgromadzenie regionalnych i lokalnych decydentów, interesariuszy i obywateli w tętniącej życiem społeczności, dbającej o gleby. Zakłada wzmocnienie wiedzy, promowanie innowacji i inwestycji poprzez podnoszenie świadomości na temat znaczenia gleb.

Zachęcamy do podpisania Manifestu!

Sygnatariusze dokumentu będą mogli zaangażować się w działania na rzecz poprawy zdrowia gleby, będą także mieli dostęp do najnowszych wyników badań oraz możliwość wzięcia udziału w działaniach związanych z wymianą najlepszych praktyk dotyczących naszych gleb.

Możesz podpisać Manifest jako przedstawiciel podmiotu prawnego (takiego jak np. gmina, region, firma, instytucja edukacyjna lub badawcza, stowarzyszenie). Zostać sygnatariuszem możesz również jako osoba fizyczna, będziesz wówczas tzw. Przyjacielem Misji Gleba. Ani Ty, ani podmiot, który reprezentujesz, nie będziecie mieć żadnych zobowiązań związanych z podpisem. Jednakże, podpisując Manifest Mission Soil jako instytucja lub zostając Przyjacielem Misji, wypowiadasz się w obronie znaczenia gleby jako podstawy życia na Ziemi. Dołączasz także do społeczności, która troszczy się o przyszłość europejskich i światowych gleb i podejmujesz symboliczne zobowiązanie do działania na rzecz ich ochrony i odbudowy.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.