Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.
Zespół naukowców w laboratorium z probówkami
Fot. Fotolia

Pierwsze konkursy programu EU4Health ogłoszone

Komisja Europejska ogłosiła Program Pracy EU4Health na 2021 rok, z budżetem w wysokości prawie 312 mln euro. 29 lipca 2021 r. otwarte zostaną zaproszenia do składania wniosków w pięciu konkursach dotyczących walki z nowotworami.

Program UE dla zdrowia, EU4Health, to największy unijny pogram zdrowia o budżecie 5,3 mld euro. Działania dotyczą czterech kategorii: profilaktyki chorób, gotowości na wypadek sytuacji kryzysowych, systemów opieki zdrowotnej i technologii cyfrowych z przekrojowym ukierunkowaniem na choroby nowotworowe.

24 czerwca 2021 Komisja Europejska ogłosiła Program Pracy EU4Health na 2021 rok wraz z załącznikiem opisującym proponowane działania oraz streszczenie. Budżet to prawie 312 mln euro.

W 2021 r. przewidziano pięć konkursów:

Wnioski projektowe można składać od 29 lipca do 15 września 2021 r. Informacje dotyczące konkursów i sposobu aplikowania można znaleźć na Portalu Uczestnika.

Ministerstwo Zdrowia planuje zorganizowanie webinarium prezentującego Program Pracy na 2021 rok (termin zostanie ustalony później). Osoby zainteresowane udziałem proszone są o wysłanie e-maila na adres: k.drogon@mz.gov.pl.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.