Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Konkurs na rozwiązania cyfrowe na rzecz przejrzystości i odpowiedzialności w systemie żywnościowym

Finansowany z programu Horyzont Europa projekt DRG4FOOD ogłosił nabór na pilotażowe projekty z zakresu rozwiązań cyfrowych na rzecz zwiększania zaufania, przejrzystości i odpowiedzialności w systemie żywnościowym. Wnioski należy przesyłać do 11 grudnia 2023 r.

Nabór otwarty jest na projekty, które umożliwią rozwój i testowanie odpowiedzialnych rozwiązań opartych na danych w kluczowych obszarach sektora spożywczego: śledzenia żywności, ukierunkowanego odżywiania i zwiększania decyzji żywieniowych konsumentów.

Otwarty konkurs zaprasza multidyscyplinarne konsorcja składające się z 2-3 podmiotów, w tym startupów, MŚP, organizacji badawczych, uniwersytetów, podmiotów wdrażających technologie i użytkowników w sektorze spożywczym, ze szczególnym uwzględnieniem organizacji pozarządowych i stowarzyszeń konsumenckich. Konsorcja muszą wykazać się zdolnością do opracowywania rozwiązań opartych na danych, zgodnych z Celami Odpowiedzialności Cyfrowej i aktywnie współpracować z użytkownikami końcowymi w celu kształtowania wymagań technicznych i ulepszania działań pilotażowych. Obowiązują określone warunki konsorcjum.

Więcej informacji znajduje się na stronie konkursu.

Termin: 11 grudnia 2023 r.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.