Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Przedłużono termin zgłoszeń do konkursu BIM-SPEED na projekt renowacji budynku

  • Opublikowano: 29 października 2021
  • Autor: redakcja

Partnerzy projektu BIM-SPEED finansowanego przez UE zapraszają do udziału w konkursie „UE BIM dla renowacji budynków”. Przedłużono terminy rejestracji i składania projektów. Aby móc wziąć udział w konkursie trzeba się zarejestrować do 14 lutego 2022 r. Zgłoszenia projektów przyjmowane będą do 21 lutego 2022.

Konkurs ma na celu zgromadzenie multidyscyplinarnych zespołów działających w branży projektowej i budowlanej w celu zaprezentowania projektu renowacji budynku, który wykorzystuje narzędzia i metody modelu informacji o budynku (BIM) opracowane przez partnerów BIM-SPEED, samodzielnie lub w połączeniu z innymi narzędziami dostępnymi na rynku.

Wyzwaniem jest opracowanie projektu renowacji z wykorzystaniem BIM w sposób, który przyniesie mieszkańcom oszczędności energii, poprawi ich komfort przy jednoczesnym skróceniu czasu trwania i kosztów całego procesu renowacji. Konkurs jest bezpłatny dla uczestników i otwarty na zgłoszenia z dowolnego kraju na świecie (nie tylko z krajów UE).

Konkurs jest podzielony na dwie kategorie: profesjonaliści i studenci. Obie kategorie obejmują nagrody dla trzech zespołów, które najlepiej demonstrują wykorzystanie narzędzi BIM-SPEED. Więcej informacji na stronie projektu.

Projekt BIM-SPEED otrzymał dofinansowanie z programu Horyzont 2020. W jego realizacji bierze udział dwóch partnerów z Polski:  Mostostal Warszawa S.A. i Przedsiębiorstwo Robót Elewacyjnych Fasada sp. z o.o.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.