Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.
Kula ziemska połączona łukiem z laptopem, w tle promienie

Ostatnia szansa na udział w tematach konkursowych związanych z partnerstwem Made in Europe

Minęły już terminy głównych naborów projektowych w ramach partnerstwa Made in Europe, a tematy przyszłych konkursów zostaną upublicznione pod koniec 2022 r. W międzyczasie otwartych jest jeszcze kilka pod-zaproszeń (zapewniających pewne kaskadowe finansowanie podmiotom badawczym i/lub firmom, zwłaszcza MŚP) oraz inne zaproszenia do tematów, które nadal można zgłaszać do następujących pod-wezwań:

Do 150 000 euro na projekt. Konsorcja prowadzone przez MŚP (do 3 podmiotów). Opracowanie rozwiązania usprawniającego cyfrowe procesy produkcyjne poprzez przyjęcie jednej lub więcej usług wybranych z platformy KYKLOS 4.0. Termin: 12 października 2022 r.

 • SMART4ALL (FTTE3)
  Eksperymenty ukierunkowane na transfer technologii (transfer określonej technologii sprzętowej lub programowej). Beneficjenci mogą otrzymać do 80 000 euro. Termin: 15 października 2022. 
 • Better Factory
  Eksperymenty transferu wiedzy w sektorach tworzyw sztucznych i gumy, mebli i drewna, żywności i rolnictwa, budownictwa, metalu i maszyn oraz tekstyliów i skóry. Wybrane konsorcja skorzystają z ryczałtu w wysokości 200 000 euro. Termin do 15 listopada 2022. 
 • Transformacja cyfrowa,
 • W fazie projektowania każde z wybranych MŚP otrzymuje jeden kupon ważny do 8 godzin dedykowanego wsparcia ze strony wybranych TranS4Merów,
 • W fazie modernizacji każde z wyselekcjonowanych MŚP otrzymuje do 10 tokenów na zakup innowacyjnych usług i narzędzi w katalogu xChange,
 • Konsorcjum dostarczy również 27 bonów o wartości 2800 euro (ryczałt) do wykorzystania przez wybrane MŚP na preferowane usługi.

Termin: 14 grudnia 2022 (otwarty nabór do fazy projektowania) i 15 lutego 2023 (otwarty nabór na fazę modernizacji).

 • SMART4ALL (CTTE3)
  Międzydziedzinowe eksperymenty transferu technologii (transfer technologii CLEC CPS lub IoT). Beneficjenci mogą otrzymać do 80 000 euro. Termin: 30 grudnia 2022.

Zaproszenia do programu Cyfrowa Europa:

 • Data Space for Manufacturing
  Wdrożenie dwóch przestrzeni danych dla przemysłu wytwórczego na dużą skalę, zapewniające udostępnianie danych przemysłowych między firmami produkcyjnymi i dostawcami (usług). Termin: 24 stycznia 2023.

Zachęcamy do zainteresowania się tymi konkursami!

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.