Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

forum_akademickie

Forum Akademickie” towarzyszy polskiej nauce i szkolnictwu wyższemu od roku 1991. Przez cały ten okres informuje o najważniejszych wydarzeniach z obszaru nauki i szkolnictwa wyższego, rozwiązaniach instytucjonalnych i prawnych, reformach systemowych i codziennych problemach badaczy. Tysiące uczonych i pracowników sektora nauki i uczelni przedstawiało na łamach FA swoje opinie i pomysły. Głos zabierali ministrowie i rektorzy, profesorowie i studenci, a także przedstawiciele otoczenia społecznego i gospodarczego uczelni i instytutów naukowych.

Miesięcznik informuje o wydarzeniach ze środowiska akademickiego, którymi nie zajmują się media, a jeśli nawet, robi to znacznie pełniej niż gazety codzienne i portale poświęcone nauce.

Pod prąd medialnych tendencji do upraszczania, pokazujemy skomplikowany świat badaczy, ich motywacji, dążeń, marzeń. Objaśniamy konteksty kulturowe, społeczne, historyczne, które kształtują polską naukę i edukację wyższą.

Częściej widzimy życie akademickie od lepszej strony, bo warto prezentować nowe inicjatywy i udane przedsięwzięcia. Nie stronimy też od krytyki działań osób i instytucji.

Pismo interesuje się wszystkimi dyscyplinami nauki. Czytelnikowi, który jest przecież najczęściej wąskim specjalistą, daje obraz całości.

 „Forum Akademickie”, ul. Tomasza Zana 38 a, 20-601 Lublin, Tel. (81) 528 08 22 lub 23, fax (81) 525 91 51, e-mail: redakcja@forumakademickie.pl , www.forumakademickie.pl

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.